Doğu Karadeniz'de kar yolları kapattı

Rize'nin yüksek kesimlerinde kar yolları kapattı.

Rize'nin yüksek kesimlerinde geçtiğimiz günden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 89 köy yolunda karla mücadele çalışmaları devam ediyor.

İkizdere'de 29, Çamlıhemşin'de 10, Ardeşen'de 10, Çayeli'nde 9, Güneysu'da 9, Merkez ilçesinde 8, Hemşin'de 4, Derepazarı'nda 3, Pazar'da 2, İyidere'de 2, Fındıklı'da 2 ve Kalkandere ilçesinde 1 köy yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

Hali hazırda bekleyen 67 araç ve 68 personelden oluşan KARDELEN ekipleri, bölgelerin aciliyet durumlarını göz önüne alarak çalışmalarını sürdürüyor.


Trabzon'un yükseklerinde de yoğun kar yağışı etkili oldu.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile birlikte şehir genelinde kar ve buzla mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Dün gece saatlerinde orta ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle Araklı, Düzköy, Şalpazarı ve Tonya ilçeleri yoğunlukta olmak üzere ilçelerde 102 mahallenin yolu ulaşıma kapandı. Orta ve yüksek kesimlerdeki mahalle yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ortahisar ilçesi başta olmak üzere ilçe merkezlerinde de buzlanmaya karşı tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, mahalle yollarını ulaşıma açma çalışmalarına günün ilk ışıkları ile başlandığı belirtilerek, "Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerimiz, dün gece itibarıyla şehrimizin orta ve yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı sonrası kapanan yollara ivedilikle müdahale etmiştir. İlçe belediyelerimizle iş birliği içerisinde çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürmekteyiz. Kar yağışının sabah saatlerinde kesilmesi ile birlikte 102 mahallede yol açma çalışmaları hassasiyetle devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.


Kaynak ve Fotoğraflar: http://www.rizeozelidare.gov.tr/kar-yagisi-nedeniyle-ulasima-kapanan-89-koy-yolunda-karla-mucadele-calismalarimiz-suruyor-24122020

https://www.trabzon.bel.tr/haber-detay.aspx?id=32864
Daha yeni Daha eski