Sağanaklar devam ediyor

PERŞEMBE

Yağış: Batı Akdeniz, Ege, Eskişehir çevresi, Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesiminde bölgesel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri bekleniyor. Bu yağışlar Doğu Marmara ve Batı Akdeniz'de yer yer olmak üzere kuvvetli gözüküyor.


Rüzgar: Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarlar görülebilir.


Sıcaklık


Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;


Marmara: İstanbul 11/19, Bursa 10/20, Bilecik 9/18°C.


Ege: İzmir 12/22, Muğla 9/21, Kütahya 4/17°C. 


Akdeniz: Antalya 16/24, Mersin 18/28, Kahramanmaraş 17/30°C.


İç Anadolu: Ankara 8/22 Konya 9/25, Sivas 10/28°C.


Karadeniz: Bolu 6/18, Samsun 12/19, Rize 11/20°C.


Doğu Anadolu: Malatya 13/31, Erzurum 7/25, Van 8/25°C.


Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 18/32, Diyarbakır 15/34, Siirt 18/35°C.


CUMA


Yağış: Doğu Anadolu (Erzincan Erzurum Ardahan çevresi hariç) ve Güneydoğu Anadolu dışında kalan bütün bölgelerde bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri var. Ankara Çankırı çevresi ve Batı Karadeniz'de yerel kuvvetli yağışlar görülebilir.


Rüzgar: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da Lodos'tan kuvvetli rüzgarlar var.


Sıcaklık: İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Akdeniz, ve Güneydoğu Anadolu'da 3-9, Doğu Anadolu'da 2-5°C sıcaklık düşüşü var. Diğer bölgelerde önemli bir değişim beklenmiyor.


UYARI: Belirtilen bölgelerde kuvvetli yağışlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. Ani sel, su baskını, eğimli yamaçlarda heyelan ve dere yataklarında taşkın tehlikesi bulunuyor. Kararsızlıktan dolayı yerel dolu yağışı tehlikesi devam ediyor. Kuvvetli rüzgarlara karşı da dikkatli olunmalı.


UZUN VADE: 5 Haziran'da sıcaklıklar artışa geçiyor. Bu artışlar 7 Haziran'da yurt genelinde hissediliyor. Batı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da sıcak hava diğer bölgelere göre daha etkili. Ancak bu sıcaklar çok kuvvetli değil, normal seviyelerde. 10 Haziran'da ise Balkanlar üzerinden serin ve yağışlı hava dalgası ortaya çıkmış durumda. Haziran'ın ilk yarısında yine yurdun büyük kısmında yağışlar gözüküyor.


Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.


Harita: https://www.meteoblue.com


Daha yeni Daha eski