Soğuk havaya dikkat!

SALI

Yağış: Batı Karadeniz'in doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz'in orta ve doğusu, İç Anadolu'nun güney ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde kuvvetli. Ayrıca İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleriyle, Doğu Anadolu'nun yüksek rakımlı yerlerinde kar yağışları görülebilir.


Rüzgar: Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'da Poyraz kuvvetli. Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda keşişleme, Marmara Batı ve Orta Karadeniz'de Poyraz yer yer sert esebilir.

Sıcaklık

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 2/10, Bursa -1/9, Bilecik -3/6°C.


Ege: İzmir 2/13, Muğla 0/12, Kütahya -7/4°C. 

Akdeniz: Antalya 7/14, Mersin 10/14, Kahramanmaraş 6/11°C.

İç Anadolu: Ankara -5/5, Konya -3/1, Sivas -5/-1°C.

Karadeniz: Bolu -5/4, Samsun 2/5, Rize 2/4°C.

Doğu Anadolu: Malatya 3/9, Erzurum -2/5, Van 1/7°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 6/15, Diyarbakır 7/14, Siirt 7/10°C.

ÇARŞAMBA


Yağış: Doğu Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ve doğusu, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz'de yağış bekleniyor. Doğu Marmara'nın dağları, İç bölgeler, Karadeniz'in iç ve yüksekleri ile Doğu Anadolu'da kar yağışları görülebilir. Batı Karadeniz'in kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli yağışlar bekleniyor.


Rüzgar: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'de Poyraz'dan sert rüzgarlar var. Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda ise Keşişleme kuvvetli esebilir.


Sıcaklık: Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 2-5°C, Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de 1-3°C'lik bir düşüş var. Yurt genelinde soğuk hava etkisini sürdürüyor.


UYARI: Belirtilen bölgelerdeki kuvvetli yağış, kar yağışları ve kuvvetli Poyraz'a karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. Marmara, İç ve Doğu bölgelerde gece ile sabahları don, buzlanma ve kırağı tehlikesi var.

UZUN VADE: Hareketlilik sürüyor. 23 Mart'ta soğuk hava dalgası gözükürken, 26 Mart'tan itibaren ılık havalar geri gelebilir.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

Harita: 
https://www.wetterzentrale.de

Daha yeni Daha eski