O bölgelerde kar var!

PERŞEMBE

Yağış: Orta ve Doğu Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ve doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Bu yağışlar Batı ve Orta Karadeniz'de yer yer kuvvetli. Ayrıca Doğu Marmara'nın yüksekleri, Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri, İç bölgeler ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.


Rüzgar: Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'de Poyraz'dan sert rüzgar bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda Keşişleme 30-40 km/saate kadar çıkıyor.

Sıcaklık

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 3/9, Bursa 0/8, Bilecik -1/4°C.


Ege: İzmir 4/12, Muğla 0/11, Kütahya -4/1°C. 

Akdeniz: Antalya 5/15, Mersin 5/14, Kahramanmaraş 1/9°C.

İç Anadolu: Ankara -4/3, Konya -4/2, Sivas -6
/1°C.


Karadeniz: Bolu -5/2, Samsun 2/7, Rize 2/8°C.

Doğu Anadolu: Malatya -3/6, Erzurum -5/4, Van -1/5°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep -1/7, Diyarbakır 3/11, Siirt 2/9°C.

CUMA

Yağış: Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksekleri, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar yağışları var.


Rüzgar: Kuzeybatı Ege, Marmara'nın güneybatısı, Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda Poyraz sert esebilir. Diğer bölgelerde önemli bir rüzgar yok.


Sıcaklık: Yurt genelinde 1-3
°C'lik bir sıcaklık artışı var.

UZUN VADE: 30 Mart'a kadar soğuk havalar ülke genelinde etkili olabilir. 30 Mart'tan itibaren sıcaklıklar artış trendine giriyor. Şu anki gözüken durumda 3 Nisan'da ortaya çıkan ılık hava dalgasıyla ilkbaharı yeniden, tam anlamıyla hissetmeye başlayabiliriz.


Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

Harita: 
https://www.meteociel.fr


Daha yeni Daha eski