Soğuk havaya dikkat!

CUMARTESİ

Yağış: Ülkemizin tamamında yağış bekleniyor. Bu yağışlar Marmara, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli. Yağışlar Marmara'nın yüksek dağları, İç bölgelerin ve Doğu Anadolu'nun yüksek rakımlı yerlerinde kar şeklinde.


Rüzgar: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de kuzeyli yönlerden sert rüzgarlar var. Orta ve Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da ise güneyli yönlerden yer yer sert rüzgarlar görülebilir.

Sıcaklık

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 6/9, Bursa 4/9, Bilecik 2/6°C.


Ege: İzmir 6/12, Muğla 2/9, Kütahya -1/4°C. 

Akdeniz: Antalya 11/15, Mersin 10/16, Kahramanmaraş 6/13°C.

İç Anadolu: Ankara 2/9, Konya 2/10, Sivas -1/8°C.

Karadeniz: Bolu 1/8, Samsun 6/12, Rize 5/13°C.

Doğu Anadolu: Malatya 2/9, Erzurum -4/3, Van -4/4°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 4/12, Diyarbakır 4/12, Siirt 6/13°C.


PAZAR

Yağış: Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Karadeniz'in doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli. İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in yüksekleri, Doğu Anadolu'nun batısının yüksekleri ve bölgenin doğu kesimlerinde yağışlar kar şeklinde.

Rüzgar: İç Anadolu'nun doğusu, Orta Akdeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ve Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden yer yer sert rüzgarlar var.

Sıcaklık: Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de sıcaklıklarda 2-4°C artış gözüküyor. İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'da 2-6°C'lik bir düşüş beklenmekte.


PAZARTESİ

Yağış: Doğu Anadolu'nun doğusunda bölgesel kar geçişleri var. Diğer bölgelerde hava az bulutlu ve açık.

Rüzgar: Marmara'da yer yer 30-40 km/saate çıkan hızla Lodos esebilir.

Sıcaklık: Sıcaklıklar hızla artıyor. Günün en yüksek sıcaklık değerlerinde Marmara 15-20, Ege 14-20, Akdeniz 15-20, İç Anadolu 7-16, Karadeniz 5-19, Doğu Anadolu 2-11, Güneydoğu Anadolu 13-18°C bandında.

UZUN VADE: 12 Mart'ta soğuk ve yağışlı hava dalgası var. Bu sisteme kadar yurt genelinde zaman zaman kuvvetli ılık havalar gözükmekte. Kuzey Afrika'dan gelen bu ılık havalarla birlikte sıcaklıklar ülke genelinde mevsim normallerini aşabilir. Bu durumlar değişime açıktır.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

Harita: https://www.meteociel.fr


Daha yeni Daha eski