Sıcaklıklarda ani düşüşlere dikkat!

PERŞEMBE

Yağış: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in batısı, Doğu Anadolu'nun batı ve orta kesimi ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağış bekleniyor. Yağışlar Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'de yer yer kuvvetli. Marmara, İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar beklentisi var.

Rüzgar: Marmara'da Karayel'den, Akdeniz İç Anadolu ve Karadeniz'de ise güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Sıcaklık

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 5/6, Bursa 6/9, Bilecik 4/8°C.

Ege: İzmir 8/12, Muğla 5/9, Kütahya 3/7°C.

Akdeniz: Antalya 11/17, Mersin 11/17, Kahramanmaraş 3/13°C.

İç Anadolu: Ankara 3/7, Konya 4/10, Sivas 2/7°C.

Karadeniz: Bolu 4/6, Samsun 12/19, Rize 11/22°C.

Doğu Anadolu: Malatya 2/9, Erzurum -4/4, Van -4/6°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 2/13, Diyarbakır 1/14, Siirt -2/11°C.

CUMA

Yağış: Çanakkale, Trakya'nın batısı ve Batı Ege dışında kalan bütün bölgelerde yağış bekleniyor. Yağışlar Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde. Ayrıca Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz ile Batı Karadeniz'in kıyılarında yağışlar yer yer kuvvetli. Doğu Akdeniz'in yüksek kesimleri, Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek noktalarında yoğun kar yağışları bekleniyor.

Rüzgar: Marmara, Ege, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de Karayel 30-40 km/saate kadar çıkıyor. Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise Lodos kuvvetli esebilir.

Sıcaklık: Marmara'nın batısında 2-4°C artış var. Doğu Marmara'da 2-5, Ege'de 2-6, Akdeniz'de 3-5, İç Anadolu'da 4-7, Karadeniz'de 5-15, Doğu Anadolu'da 1-3, Güneydoğu Anadolu'da ise 3-5°C'lik bir düşüş bekleniyor.

Cumartesi günü Sibirya soğuklarının etkisi altına giriyoruz. Gündüz en yüksek sıcaklıklar bile Marmara'da 0°C civarına, İç bölgeler ve Doğu Anadolu'da ise -5°C  dolaylarına kadar düşebilir. Geceleri ise yurtta kuvvetli don ve buzlanma bekleniyor. Detaylar bir sonraki tahminde.

UZUN VADE: 14 Şubat'ta bir soğuk hava dalgası var. Uzun vadede genel olarak soğuk havaların etkisi altında kalabiliriz

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

Harita: http://www.weathercast.co.uk

Daha yeni Daha eski