Kuvvetli yağışlara dikkat!

CUMARTESİ

Yağış: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ve güneyi ile, Güneydoğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Yağışlar Batı Karadeniz'in yüksek noktaları, Doğu Anadolu'nun batı ve güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde. Ayrıca Batı Ege'de yağışlar kuvvetli olarak görülebilir.

Rüzgar: Kuzeybatı Ege, Marmara'nın batı ve orta kesimi, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında Poyraz'dan yer yer 30-40 km/saate ulaşan rüzgarlar var.

Sıcaklık

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 6/11, Bursa 6/11, Bilecik 4/8°C.

Ege: İzmir 10/14, Muğla 6/11, Kütahya 1/5°C. 

Akdeniz: Antalya 9/14, Mersin 9/13, Kahramanmaraş -1/4°C.

İç Anadolu: Ankara 0/7, Konya 1/7, Sivas -14/-1°C.

Karadeniz: Bolu 1/5, Samsun 4/14, Rize 1/12°C.

Doğu Anadolu: Malatya -9/2, Erzurum -19/-3, Van -16/0°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep -2/3, Diyarbakır -9/2, Siirt -7/3°C.

PAZAR

Yağış: Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yağış beklentisi var. Yağışlar Güneydoğu Anadolu'nun yüksekleri, Akdeniz'in dağlık alanları ve Doğu Anadolu'da kar şeklinde görülebilir. Yağışlar Güneydoğu Anadolu'da yer yer kuvvetli.

Rüzgar: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer Poyraz'dan sert rüzgarlar var.

Sıcaklık: Yurt genelinde sıcaklıklarda 1-3°C'lik bir sıcaklık artışı beklenmekte.

PAZARTESİ

Yağış: Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda bölgesel yağışlar var. Yağışlar Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli. Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yüksekleri, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'in yükseklerinde kar beklentisi var.

Rüzgar: Yurdumuzda önemli bir rüzgar yok.

Sıcaklık: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'de sıcaklıklarda 1-3°C artış bekleniyor, diğer bölgeler önemli bir sıcaklık değişimi yok.

UZUN VADE: 22 Şubat'ta bir soğuk hava dalgası var. Bu sistem biraz daha güçlenirse Marmara merkezlere kar yapacak düzeye gelir. 29 Şubat'ta ise yeni bir soğuk hava dalgası ortaya çıktı, bu sistem Marmara'ya kar yapacak düzeyde gözükmekte. 

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

Harita: https://www.meteoblue.com

Daha yeni Daha eski