Yoğun yağışlara dikkat!

PERŞEMBE

Yağış: Bütün bölgelerde yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Antalya'nın ve Doğu Akdeniz'in doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli. Marmara'nın yüksek dağları, Karadeniz'in iç ve yüksekleri, İç bölgelerin yüksekleri ve Doğu Anadolu'da yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde. Ayrıca Doğu Marmara'nın yüksek dağlarıyla, Batı Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı bekleniyor.

Rüzgar: Akdeniz, İç Ege, İç Anadolu ve Orta Karadeniz'de Lodos zaman zaman kuvvetli esebilir. Zamanla Marmara, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz'de Karayel'den olmak üzere sert rüzgarlar var.

Sıcaklık 

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 7/11, Bursa 8/11, Bilecik 3/8°C.

Ege: İzmir 11/16, Muğla 5/12, Kütahya 2/6°C.

Akdeniz: Antalya 10/16, Mersin 9/16, Kahramanmaraş 3/11°C.

İç Anadolu: Ankara 3/7, Konya 3/9, Sivas -3/5°C.

Karadeniz: Bolu 1/6, Samsun 9/12, Rize 5/15°C.

Doğu Anadolu: Malatya -1/6, Erzurum -10/1, Van -10/2°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 4/9, Diyarbakır 1/9, Siirt 2/8°C. 

CUMA

Yağış: Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Yağışlar İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in iç ve yüksekleri, Güneydoğu Anadolu'nun yüksekleri ve Doğu Anadolu'da kar şeklinde. Doğu Karadeniz'in kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'nun alçak kesimlerinde yoğun yağmur var. Doğu Karadeniz'in iç ve yüksekleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun yükseklerinde ise yoğun kar yağışları görülebilir.

Rüzgar: Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Trakya'da güneyli, Akdeniz İç Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuzeyli yönlerden sert rüzgarlar esebilir.

Sıcaklık: Yurt genelinde sıcaklıklarda 2-7°C'lik bir düşüş bekleniyor.

UZUN VADE: 3-4 gündür Marmara merkezlere kar yapacak düzeyde bir soğuk hava dalgası gözükmeye devam ediyor. Mevcut durumda 7 Şubat'ta Balkanlar üzerinden soğuk hava ve kar dalgası bir değişim olmazsa yurda giriş yapıyor. Bu sistemde Marmara, Karadeniz tüm iç bölgeler ve Doğu Anadolu'da kar beklentisi bulunmakta.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 

Harita: 
https://www.weatheronline.co.uk

Daha yeni Daha eski