O bölgelerde yağış bekleniyor

SALI

Yağış: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'de zamanla yağış ihtimali var. Yağışlar Muğla ve Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli. Ayrıca yağışlar İç bölgelerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde.

Rüzgar: Yurdumuzda önemli bir rüzgar beklenmiyor.

Sıcaklık 

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 7/12, Bursa 6/12, Bilecik 3/9°C.

Ege: İzmir 9/15, Muğla 4/12, Kütahya 0/7°C.

Akdeniz: Antalya 9/15, Mersin 8/16, Kahramanmaraş 3/12°C.

İç Anadolu: Ankara 0/7, Konya 0/8, Sivas -8/3°C.


Karadeniz: Bolu -1/5, Samsun 8/17, Rize 2/16°C.

Doğu Anadolu: Malatya -3/8, Erzurum -14/1, Van -15/2°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 0/9, Diyarbakır -5/10, Siirt -3/6°C. 

ÇARŞAMBA

Yağış: İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'de bölgesel yağışlar gözüküyor. Bu yağışlar İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde. Ayrıca yeni yağışlar akşam saatlerinden itibaren Batı Akdeniz, Batı Ege, Marmara ve Batı Karadeniz'den giriş yapıyor.

Rüzgar: Marmara, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'de Lodos zaman zaman ve yer yer kuvvetli esebilir.

Sıcaklık: Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da sıcaklıklarda 1-3°C'lik bir düşüş var. Marmara, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'de ise sıcaklıklar 1-4°C'lik bir artış gösterebilir.

UZUN VADE: Nihayet Rusya ve Kuzey Avrupa'da sıcaklıklar mevsim normallerine dönmeye başlıyor. 4 Şubat'tan itibaren bu coğrafyalarda sıcaklıklarda arktik soğuk hava akımlarıyla ciddi düşüşler var. Yurdumuzda ise uzun vade de sıcaklık dalgalanmaları gözükmekte. Lodos ile birlikte sıcaklıklar zaman zaman artarken, Avrupa'nın soğumasıyla birlikte özellikle Balkanlardan soğuk hava dalgaları da yurdumuza giriş yapabilir. 6 Şubat, 9 Şubat ve 12 Şubat'ta soğuk hava dalgaları var. 9 Şubat'ta gözüken sistemde Marmara merkezlerde kar ihtimali bulunuyor. Değişimler yaşanabilir.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 

Harita: 
https://www.meteoblue.com

Daha yeni Daha eski