O bölgelerde kar bekleniyor

CUMARTESİ

Yağış: Orta ve Doğu Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Kıyı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda bölgesel yağışlar var. Yağışlar orta ve doğu Marmara'nın yüksek noktaları, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in iç ve yüksekleri, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yükseklerinde kar şeklinde görülebilir. 

Rüzgar: Kuzeybatı Ege ve Marmara Poyraz hızını yer yer 40 km/saate kadar çıkartıyor.

Sıcaklık 

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 5/8, Bursa 2/8, Bilecik -1/5°C.

Ege: İzmir 4/12, Muğla 0/13, Kütahya -5/3°C.

Akdeniz: Antalya 7/15, Mersin 6/15, Kahramanmaraş 0/11°C.

İç Anadolu: Ankara -3/5, Konya -3/4, Sivas -8/4°C.

Karadeniz: Bolu -4/4, Samsun 5/9, Rize 2/8°C.

Doğu Anadolu: Malatya -4/5, Erzurum -17/-4, Van -7/-1°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep -1/10, Diyarbakır -3/6, Siirt -1/4°C. 

PAZAR

Yağış: Orta ve Doğu Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'da yerel yağışlar görülebilir. Yağışlar Orta ve Doğu Marmara'nın yüksek noktaları, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz'in iç ve yüksekleri, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun yükseklerinde kar şeklinde.

Rüzgar: Marmara'da Poyraz yer yer 30 km/saat dolaylarına çıkıyor.

Sıcaklık: Yurt genelinde sıcaklıklarda 1-2°C'lik bir düşüş bekleniyor.

PAZARTESİ

Yağış: Orta ve Doğu Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz'de aralıklı yağış beklentisi var. Orta ve Doğu Marmara'nın yüksekleri, İç Ege, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz'in iç ve yüksekleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun yükseklerinde yağışlar kar şeklinde.

Rüzgar: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz'in kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer 35-40 km/saat dolaylarına ulaşan rüzgarlar var.

Sıcaklık: Yurt genelinde yine 1-2°C'lik sıcaklık düşüşü beklenmekte.

UZUN VADE: Mevcut durumda 23 Ocak'ta Rusya'dan gelen soğuk hava Marmara'da merkezlere zar zor kar yapacak düzeyde gözüküyor. 31 Ocak'ta gözüken kuvvetli kar sistemi ise kayboldu. Ancak ay sonunda kutuptan akışa geçen soğuk havalar İskandinavya ve Rusya'da sıcaklıkları zaman zaman normallere ve özellikle Rusya'da normallerin altına çekiyor. Bu akışlardan birini yakaladığımız taktirde bu sistem ya da benzer bir soğuk hava yeniden ortaya çıkabilir.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

Harita: http://www.meteociel.frDaha yeni Daha eski