Kar yağışlarına dikkat!

SALI

Yağış: Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağış bekleniyor. Yağışlar Marmara ve Akdeniz'de kuvvetli. Marmara'nın iç ve yüksekleri, İç Ege, Akdeniz'in yüksekleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun batısında yağışlar kar şeklinde. Marmara'nın yüksekleri ve Akdeniz'in yüksek noktalarında yoğun kar yağışı bekleniyor.


Rüzgar: Marmara, Kıyı ve Kuzey Ege'de kuzeyli kuvvetli rüzgarlar beklenmekte. Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ve Güneydoğu Anadolu'da ise güneyli yönlerden rüzgarlar sert esebilir.

Sıcaklık 

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 4/7, Bursa 2/5, Bilecik 0/3°C.


Ege: İzmir 4/10, Muğla 3/10, Kütahya -2/1°C.

Akdeniz: Antalya 9/12, Mersin 6/11, Kahramanmaraş 3/8°C.

İç Anadolu: Ankara 0/4, Konya 1/4, Sivas 0/5°C.

Karadeniz: Bolu -1/4, Samsun 5/13, Rize 5/15°C.

Doğu Anadolu: Malatya 0/6, Erzurum -10/0, Van -8/3°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 2/8, Diyarbakır 2/9, Siirt 1/10°C. 

ÇARŞAMBA

Yağış: Orta ve Doğu Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ve doğusu, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batı ve güneyi ile Güneydoğu Anadolu'da yağış bekleniyor. Karadeniz'in kıyı kesimleri ve kuzeye bakan yamaçları, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli yağış var. Doğu Marmara'nın yüksekleri, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz'in ve Karadeniz'in iç ve yüksek bölgeleri, Doğu Anadolu'nun batı ve güneyi ile Güneydoğu Anadolu'nun yükseklerinde yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde.


Rüzgar: 
Kıyı Ege ve Marmara'da Poyraz kuvvetli. İç Ege İç Anadolu Batı ve Orta Karadeniz'de kuzeyli yönlerden yer yer 30-40 km/saate ulaşan rüzgarlar var.

Sıcaklık: Yurt genelinde sıcaklıklarda 1-3
°C'lik bir düşüş yaşanabilir.

UZUN VADE: Mevcut durumda Ocak ayı genelinde soğuk havalar gözüküyor. Özellikle iç ve doğu bölgelerde havanın açık olduğu gecelerde kuvvetli don ve buzlanma var. 20 Ocak'ta bir soğuk hava dalgası var, kuvvetlendiği taktirde Marmara merkezlere kar getirebilir. 


Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

Harita: 
https://www.wetterzentrale.de


Daha yeni Daha eski