Sıcaklıklar artıyor mu?

CUMARTESİ

Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yağış bekleniyor. Bu yağışlar Doğu Anadolu'nun güneydoğusunun yükseklerinde kar şeklinde gözüküyor. Ayrıca zamanla Marmara ve Ege'de yerel yağış ihtimali var.

Yurdumuzda rüzgarlar oldukça sakin.

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 3/12, Bursa 0/13, Bilecik -3/9°C.

Ege: İzmir 4/15, Muğla 0/14, Kütahya -7/9°C.


Akdeniz: Antalya 6/17, Mersin 8/18, Kahramanmaraş 1/12°C.

İç Anadolu: Ankara -5/6, Konya -4/7, Sivas -7/2°C.

Karadeniz: Bolu -4/9, Samsun 2/12, Rize 3/12°C.

Doğu Anadolu: Malatya -3/6, Erzurum -9/0, Van -3/6°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 2/13, Diyarbakır 3/11, Siirt 4/9°C. 

PAZAR: Doğu Marmara, Batı Karadeniz, İç Ege, Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda bölgesel yağış beklentisi var. Yağış alan iç bölgelerin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yağışlar yer yer kar şeklinde görülebilir.


Yurdumuzda önemli bir rüzgar beklenmiyor.

Sıcaklıklarda Batı Ege ve Batı Marmara'da 2-3°C artış, Doğu Marmara İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'de 1-3°C'lik bir düşüş var.

PAZARTESİ: Kıyı ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde yağış ihtimali var. Yağışlar Doğu Anadolu'nun güneyinin yükseklerinde kar şeklinde.

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz'de Gündoğusu ve Poyraz'dan zaman zaman sert rüzgarlar görülebilir.

Günün en yüksek değerlerinde Marmara 11-15, Ege 7-18, Akdeniz 10-18, İç Anadolu 2-9, Karadeniz 4-13, Doğu Anadolu 7 -2, Güneydoğu Anadolu 6-11°C bandında.

UYARI: Yurt genelinde gece ve sabahları soğuk havaya dikkat edilmeli. Özellikle iç ve doğu bölgelerde don ve buzlanmayla birlikte yer yer yoğun olmak üzere sis görülebilir.

UZUN VADE: Şu anki durumda 15 günlük periyotta herhangi bir kuvvetli soğuk hava dalgası yok. Bu periyotta yurdumuzun daha çok güney bölgelerinde yağışlar gözüküyor.  Aralık sonu yurt genelini etkileyecek seviyede, hatta Marmara merkezlere bile kar yapacak düzeyde bir soğuk hava dalgasının gelme ihtimali bulunuyor. Daha zaman çok olduğundan dolayı bu duruma kesin gözüyle bakmayınız.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.


Harita: https://www.weatheronline.co.uk


Daha yeni Daha eski