Don ve buzlanmaya dikkat!

PERŞEMBE

İstanbul Kocaeli Sakarya çevreleri (yerel), İç Anadolu geneli, Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'de yağış beklentisi var. Yağışların Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun batısı ve İç Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Toroslar, İç ve Doğu Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yağışlar kar şeklinde görülebilir. Ayrıca yağışlar zamanla etkisini kaybediyor.

Marmara, Kuzeybatı Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer olmak üzere kuzeyli yönlerden sert rüzgarlar var.

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 5/10, Bursa 1/9, Bilecik 0/6°C.

Ege: İzmir 5/13, Muğla 4/15, Kütahya -3/3°C.


Akdeniz: Antalya 10/18, Mersin 12/17, Kahramanmaraş 6/9°C.

İç Anadolu: Ankara -2/4, Konya -1/4, Sivas -3/0°C.

Karadeniz: Bolu -3/3, Samsun 5/7, Rize 4/8°C.

Doğu Anadolu: Malatya 1/4, Erzurum -6/-2, Van 1/5°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 3/7, Diyarbakır 2
/7, Siirt 4/8°C. 


CUMA: Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde yağış bekleniyor. Bu yağışlar Doğu Anadolu'nun güneyinde yer yer kar şeklinde.

Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da kuzeyli yönlerden zaman zaman sert rüzgar bekleniyor.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz'de sıcaklıklarda 1-3°C'lik bir artış var. Diğer bölgelerde önemli bir değişim yok. Yurt genelinde hava soğuk.

UYARI: Havanın açmasıyla birlikte gece ve sabahları Marmara'nın iç ve yüksekleri, İç bölgeler ile Doğu Anadolu'da don ve buzlanma bekleniyor. Ayrıca Marmara, İç bölgeler ve Doğu Anadolu'da özellikle gece ve sabahları birçok noktada yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus olacağı tahmin ediliyor.

UZUN VADE: 8 ve 11 Aralık'ta soğumalar gözüküyor. 10 Aralık'ta yurdumuzun batısında, 15 Aralık'ta ise yurdumuzun güney ve doğu bölgelerinde kuvvetli yağışlara yol açacak yağışlı hava dalgaları gözükmektedir. 

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.


Harita: 
https://www.wetterzentrale.de


Daha yeni Daha eski