O bölgelerde kar bekleniyor

ÇARŞAMBA

Marmara'nın batısı ve Batı Ege dışındaki bütün bölgelerde yağış beklentisi var. Yağışlar Batı Karadeniz kıyıları (yer yer), Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Anadolu'nun batı ve güney kesimlerinde kuvvetli. Ayrıca yağışlar Doğu Anadolu'nun ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir.

Marmara'nın kuzeyinde Yıldız'dan, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarlar var.

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 10/13, Bursa 8/13, Bilecik 6/11°C.

Ege: İzmir 11/17, Muğla 3/17, Kütahya 2/11°C.


Akdeniz: Antalya 13/19, Mersin 13/18, Kahramanmaraş 8/14°C.

İç Anadolu: Ankara 5/13, Konya 5/13, Sivas 4/8°C.

Karadeniz: Bolu 5/11, Samsun 14/19, Rize 13/18°C.

Doğu Anadolu: Malatya 4/10, Erzurum -2/5, Van 0/9°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 6/13, Diyarbakır 4/13, Siirt 6/11°C. 

PERŞEMBE: Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ve Doğu Anadolu'nun yüksek rakımlı yerlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir. 


Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de Lodos yer yer 40 km/saate yaklaşıyor.

Sıcaklıklarda Doğu Anadolu'nun doğusu ve Doğu Karadeniz'de 2-4°C'lik bir düşüş var iken, diğer bölgelerin genelinde güneyli hava akımı ile birlikte 2-5°C'lik bir artış gözüküyor.

CUMA: Doğu Karadeniz'in ve Doğu Anadolu'nun doğusu ile Güneydoğu Anadolu dışındaki bölgelerde zamanla yağış ihtimali var. Yağışlar Batı Akdeniz'in ve Ege'nin kıyıları ile Marmara'da yer yer kuvvetli.

Marmara, Ege, İç Anadolu, Orta Karadeniz ile Batı Karadeniz'in bazı yerlerinde Lodos'un zaman zaman kuvvetli esmesi bekleniyor.

Sıcaklıklarda önemli bir değişim yok.

UZUN VADE: 2 ve 4 Aralık'ta soğumalar var. Bu sistemler yurdumuzun daha çok doğusunda etkili. Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz'in yükseklerinde kar yağışları görülebilir. 10 Aralık'tan itibaren sıcaklıklarda düşüşler gözükürken, bu sistemle birçok bölgede kuvvetli yağışlarda gözüküyor. 

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir

Harita: 
https://www.meteociel.fr


Daha yeni Daha eski