Sıcaklıklar düşüyor

CUMARTESİ

Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun Akdeniz sınırına yakın kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ve güneybatısı, Orta ve Doğu Karadeniz'de bölgesel sağanaklar bekleniyor. Yağışlar Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun doğusunda yerel olarak kuvvetli.

Poyraz Kuzeybatı Ege ile Marmara'da kuvvetli iken, İç Ege İç Anadolu Batı ve Orta Karadeniz'de yer yer olmak üzere 30-40 km/saate kadar ulaşıyor.

Bazı illerimizdeki gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: İstanbul 19/27, Bursa 16/28, Bilecik 13/25°C.

Ege: İzmir 19/30, Muğla 16/31, Kütahya 10/25°C.

Akdeniz: Antalya 24/32, Mersin 25/33, Kahramanmaraş 20/35°C.

İç Anadolu: Ankara 12/26, Konya 15/26, Sivas 9/25°C.

Karadeniz: Bolu 8/25, Samsun 18/26, Rize 19/26°C.

Doğu Anadolu: Malatya 16/32, Erzurum 6/24, Van 10/25°C.

Güneydoğu Anadolu: Gaziantep 19/33, Diyarbakır 19/35, Siirt 20/34°C.

PAZAR: Marmara'nın ve Batı Karadeniz'in kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz'de bölgesel yağış ihtimali var. Yağışlar Doğu Karadeniz'in doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yerel olarak kuvvetli gözüküyor.

Poyraz Kuzeybatı Ege ve Marmara'da kuvvetli eserken, İç Ege İç Anadolu Akdeniz'in iç kesimleri Batı ve Orta Karadeniz'de yer yer 30-40 km/saate kadar çıkıyor. Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu'da ise güneyli yönlerden bazı noktalarda 40 km/saate kadar ulaşan hızlarla rüzgar esebilir.

Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun doğusunda sıcaklıklarda hissedilir derecede düşüşler var. İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer 7-8°C'lik düşüşler gözlemlenebilir. Diğer kalan bölgelerde ise 1-3°C'lik düşüşler bekleniyor.

PAZARTESİ: Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun Karadeniz sınır hattına yakın kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz'de bölgesel yağışlar var.

Doğu Anadolu'nun doğusunda Lodos zaman zaman 40-50 km/saate kadar çıkıyor.

Pazara göre sıcaklıklarda 1-3°C olmak üzere yurt genelinde artış beklenmekte.

Yeni haftada Salı, Çarşamba ve Perşembe sıcak hava gözüküyor. Yazın son günleri yaşanabilir.

UZUN VADE: 20 Eylül'den itibaren kuzey bölgelerden başlamak üzere sıcaklıklar düşüşe geçiyor. Özellikle 23 Eylül'den itibaren sıcaklıklarda düşüşler daha da hissedilebilir. 29 Eylül'deki başka bir soğuk hava dalgasında Kuzey ve İç bölgeler çoğu yerde 15°C civarına ve bu değerin altına bile iniyor. Başta kuzey bölgeler olmak üzere bu soğumalarla birlikte yağışlar da gözükmekte.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

Harita: https://www.wetterzentrale.de


Daha yeni Daha eski