Su baskını hayatı felç etti

Mersin'in Bozyazı ilçesinde taşkın etkili oldu.

Bozyazı şehir merkezinden geçen Sini çayı taştı. Sanayi, Hal, çarşı merkezi ve Merkez Mahallesindeki binaların zemin katını su bastı. D-400 Antalya - Mersin karayolu sular altında kaldı. Trafik yaklaşık bir saat durdu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet BALLI, akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağmur, Bozyazı´nın üst kesimlerindeki karlarında erimesiyle Sini Çayının debisinin yükselerek su baskınlarına neden olduğunu söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesinin ekipleri ile su tahliye çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden BALLI, ev ve iş yerlerinin  zemin katlarının sular altında kalması ile birlikte bazı küçük ve büyükbaş hayvanlarında telef olduğunu söyledi. Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet BALLI, su baskını riskinin yağmurlarla birlikte devam ettiğini de sözlerine ekledi. Belediye Başkanı Mehmet BALLI sahada çalışan ekipleri bizzat  organize etmiştir.

Belediyenin araç ve iş makineleri ile taşkın bölgesinin olduğu alanlara uygun malzemeler çekilerek set oluşturulmuştur. Ayrıca kurtarılması gereken kişiler ve malzemeler iş makineleri yardımıyla kurtarılmıştır.

D-400 karayolundaki trafik, iş makinelerinin orta refüjü yararak suların tahliye edilmesinden sonra açıldı. Sel felaketinin zararının en aza indirilmesi için, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet BALLI başta olmak üzere belediyenin tüm araç, personel  ve iş makineleri gece boyunca hiç durmadan çalışmıştır. Şu ana kadar herhangi bir can kaybının olmaması bizim için sevindirici olan tek şeydir.

Kaynak ve Fotoğraflar: http://www.bozyazi.bel.tr/haber/bozyazi-da-sel-felaketi/1248Daha yeni Daha eski