Buzlanmaya dikkat!

PERŞEMBE

Kuzeydoğu Marmara, Karadeniz geneli, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu'da yağış beklentisi var. Yağışlar Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu dışında kalan yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde. Yer yer olmak üzere Doğu Akdeniz'in doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ile batısı (dağlarda yoğun kar), Doğu Anadolu'nun batı ve orta kesimleri (yoğun kar) ile Doğu Karadeniz'de (yükseklerde yoğun kar) kuvvetli yağış var.

Yer yer olmak üzere Batı ve Orta Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneybatısında kuzeyli, Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda ise güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar var.

Gecenin en düşük sıcaklıklarında Marmara 0 -6, Ege 1 -10, Akdeniz 8 -7, İç Anadolu -6 -12 , Karadeniz 2 -10, Doğu Anadolu 0 -7, Güneydoğu Anadolu 2-5°C bandında.

Günün en yüksek sıcaklıklarında Marmara 0-7, Ege -1 10, Akdeniz -1 13, İç Anadolu -1 -5, Karadeniz 7 -4, Doğu Anadolu 6 -3, Güneydoğu Anadolu 6-10°C bandında.

CUMA: Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda bölgesel yağışlar var. Yağışlar Karadeniz'in iç ve yüksekleri, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun yükseklerinde kar şeklinde görülebilir.

Yurdumuzda rüzgarlar sakin.

Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Göller yöresinde 1-3, Ege'de 2-4°C'lik bir sıcaklık artışı var. İç ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'da sıcaklıklar 2-5°C düşüyor.

UZUN VADE: 31 Aralık'ta Romanya, 4 Ocak'ta ise Rusya üzerinden soğuk hava dalgaları var. Bu soğumalardan 4 Ocak'taki daha kuvvetli. Yağış bakımından ise 31 Aralık'taki sistem daha iyi gözükmekte. İç bölgeler için yağışlar bu sistemlerde az gözüküyor. Yurt genelinde yine kar yağışları yapacak düzeyde soğuklar var. Marmara'nın alçak alanları ve Kıyı Karadeniz'de kar için belirleyici etken yine sıcaklık. Uzun vade olduğu için bu durumlar değişime açıktır.

Harita: http://wxcharts.eu


Daha yeni Daha eski