Rusya'da kar yağışları devam ediyor

Rusya'nın Krasnoyarsk bölgesinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma hayatı olumsuz etkiliyor. Ülkenin birçok bölgesinde görülen kar yağışı Krasnoyarsk bölgesinde de etkisini gösterdi.

6 Kasım'da gün boyunca düşen kar yağışından dolayı bölgedeki otoyollarda sürücüler zor anlar yaşadı. Yenisey Yol İdaresi yollarda 15 santimetreye ulaşan kar örtüsünün bulunduğunu açıkladı. Krasnoyarsk kent merkezinde ise trafik yoğunluğu yaşanıyor.


Yoğun kar yağışı ve buzlanmaya karşı 150 özel ekipmanlı araç yollarda çalışmaya devam ediyor. Hidrometeoroloji Merkezine göre, önümüzdeki günlerde kar yağışı devam edecek. Bu bağlamda, Yenisey Federal Otoyol İdaresi, sürücülerin son derece dikkatli olmalarını, hız sınırını ve mesafeyi gözlemlemelerini, tehlikeli manevralar yapmamalarını istiyor. Yollarda anormal durumlarla ilgili çağrı almak için, Krasnoyarsk'ta 24 saat telefon servisi hizmeti bulunduğu belirtildi.


Kaynak: https://prmira.ru/news/na-trassah-krasnoyarskogo-kraya-vypalo-15-sm-snega-osadki-ne-prekratyatsya-eshe-v-techenie-sutok


Fotoğraflar: https://prmira.ru/news/na-trassah-krasnoyarskogo-kraya-vypalo-15-sm-snega-osadki-ne-prekratyatsya-eshe-v-techenie-sutok


https://vk.com/photo-43911310_456265257?rev=1Daha yeni Daha eski