Yerel kuvvetli yağışlara dikkat!

SALI

Batı Karadeniz'in iç kesimleri (yer yer), Edirne Kırklareli çevreleri (akşam saatlerinde), Doğu Karadeniz'in doğusu ve Ardahan çevrelerinde yerel sağanak geçişleri ihtimali var.

Yurdumuzda önemli bir rüzgar beklenmiyor.

Bölgelere göre gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle;

Marmara: 17-22/30-34°C.

Ege: 14-23/32-37°C.

Akdeniz: 15-23/33-40°C.

İç Anadolu: 9-18/30-35°C.

Karadeniz: 10-22/29-34°C.

Doğu Anadolu: 7-19/25-35°C.

Güneydoğu Anadolu: 19-25/36-40°C.

ÇARŞAMBA: Marmara, Antalya'nın ve Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun batısı (yer yer akşam), Batı Karadeniz, Doğu Karadeniz'in doğusu, Ardahan ve Kars çevrelerinde bölgesel olmak üzere sağanak geçişleri ihtimali var. Yağışlar Trakya, Kastamonu'nun kuzeyi ve Sinop'un batısında yerel olarak kuvvetli gözüküyor. 

Yer yer olmak üzere İç Ege'de Karayel 25-30 km/saate ulaşırken, İç Anadolu'nun güneyinde Kıble ve Lodos 30-35 km/saate çıkıyor. Güneydoğu Anadolu'nun batısında ise Lodos 30-35 km/saate ulaşabilir.

Salıya göre sıcaklıklarda Çarşamba günü Balkanlardan gelen serin havayla, Marmara ve Batı Karadeniz'de 2-5, Ege Göller yöresi ve İç Anadolu'nun batısında 1-3°C'lik bir düşüş bekleniyor. Diğer bölgelerde önemli bir değişim yok.

Not: Yağışlar yerel olduğu için her noktada yağış görülmeyebilir. Kararsızlıktan dolayı yağış durumlarında değişim ihtimali var.

UZUN VADE: Önümüzdeki 2 haftalık süreçte herhangi bir kuvvetli sıcak hava dalgası gözükmüyor. Bu gelen serin hava dalgasının yanı sıra, 10 ve 18 Eylül'de başka serin hava dalgaları da gözükmektedir. Başta yurdumuzun kuzey bölgeleri olmak üzere yurdun büyük kısmında yağışlı dönemler olabilir. Uzun vade olduğu için bu durumlar değişime açıktır.

UYARILAR: Beklenen yerel sağanaklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. Yerel dolu tehlikesi bulunuyor. Sel, su baskını riski var. Orman yangını tehlikesi devam ediyor, dikkatli olunması gerekiyor.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.


Daha yeni Daha eski