Sıcaklıklar artıyor

SALI

Zamanla Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in batısı, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak ihtimali var. 

Yurt genelinde önemli bir rüzgar beklenmiyor.

Gecenin en düşük sıcaklıklarına baktığımızda Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu 5°C'yi , İç bölgeler 10°C'yi, Kıyı Karadeniz ve Marmara ise 15°C'yi aşıyor. Kıyı Ege ve Kıyı Akdeniz 20°C civarında.

Günün en yüksek sıcaklıklarına bakarsak Marmara 30°C'ye, Batı Ege ve Güneydoğu Anadolu 35°C'ye dayanıyor. İç bölgeler 25°C'yi aşarken Akdeniz 30°C civarında. Kıyı Karadeniz 25°C, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ise 20°C civarında.

ÇARŞAMBA: Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış ihtimali var. Çarşamba günü yine yurdumuzda rüzgarlar sakin. Salı'ya göre sıcaklıklarda yurt genelinde 1-3°C'lik bir artış var.

UZUN VADE: Haziran ayı içinde zaman zaman sıcak hava dalgaları ve serinlemeler gözüküyor. Sıcak havalardan en çok Batı Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu etkilenirken, serin havalardan en çok Marmara, Karadeniz, İç bölgeler ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi etkilenebilir. Uzun vade olduğu için değişim ihtimali vardır. Detaylar ilerleyen tahminlerde. 

Not: Yağışlar yerel olduğu için her yerde görülmeyebilir, ya da miktarlar arasında farklılıklar olabilir.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

Harita: https://www.meteociel.fr

Daha yeni Daha eski