Cadde ve sokaklar adeta dereye döndü

Avrupa'da etkili olan aşırı sıcak havadan dolayı Fransa ve Almanya başta olmak üzere birçok ülkede gök gürültülü kuvvetli sağanaklarla birlikte dolu yağışları görülüyor.

Cumartesi günü Fransa'da, Meteoroloji Servisi Meteo France tarafından yapılan 21 turuncu fırtına uyarısından sonra başta Atlantik sahilindeki birçok yerde olmak üzere fırtınalar meydana geldi. Fırtınalar özellikle Biarritz, Poitiers, Pays de la Loire ve merkezi Fransa'nın batı bölgelerinde etkili oldu.


Bordeaux şehri fırtınadan en çok etkilenen şehirlerin başında geldi. Şehirde aşırı yağış ve kuvvetli dolu yağışı hayatı felç etti. Cadde ve sokaklar adeta dereye dönerken, kırsal bölgelerdeki üzüm bağları büyük hasar aldı. Zarar gören üzüm bağlarının birkaç bin hektarı bulabileceği açıklandı. 


Ayrıca Sarthe ve La Fleche bölgelerinde elektrik hatları zarar görürken, ağaçlar devrildi ve çok sayıda yol ulaşıma kapandı.


Kaynak: https://www.ouest-france.fr/nouvelle-aquitaine/gironde/orages-la-region-de-bordeaux-sous-un-deluge-de-grele-impressionnant-5784119


Fotoğraf: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2193294047362483&set=pcb.2193294257362462


Daha yeni Daha eski