Yerel yağışlar devam ediyor

PERŞEMBE

Marmara: Doğu Marmara'da bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri görülebilir. İstanbul 13/23, Bursa 12/26, Bilecik 12/23°C.

Ege: İç Ege'de bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri gözüküyor. İzmir 14/27, Muğla 10/24, Kütahya 9/22°C.

Akdeniz: Bölgenin iç kesimlerinde bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri görülebilir. Antalya 14/23, Mersin 15/24, Kahramanmaraş 9/23°C.

İç Anadolu: Bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Ankara 11/21, Konya 10/21, Sivas 6/19°C.

Karadeniz: Bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişlerinin olacağı tahmin ediliyor. Bolu 10/20, Samsun 9/16, Rize 9/17°C.

Doğu Anadolu: Bölgenin güneydoğu ve kuzeydoğu kesiminde bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri görülebilir. Malatya 8/23, Erzurum 1/17, Van 3/16°C.

Güneydoğu Anadolu: Yağış beklenmiyor. Gaziantep 8/23, Diyarbakır 8/25, Siirt 10/23°C.

Perşembe günü yurdumuzda rüzgarlar oldukça sakin.

CUMA: Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun en doğu kesiminde bölgesel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri bekleniyor. Yurdumuzda önemli bir rüzgar beklenmiyor. Perşembe'ye göre sıcaklıklarda yurt genelinde Cuma günü 1-4°C'lik bir artış var. 

UZUN VADE: 18 Nisan'dan itibaren yurt genelinde bir serinleme gözükürken, 21 Nisan'da Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da bir soğuma gözüküyor. Bu soğuma Erzurum, Kars ve Ardahan gibi yerlere kar bırakacak düzeyde. 23 Nisan'dan itibaren ise batı bölgelerden kuvvetli şekilde sıcaklık artışı ortaya çıktı. Uzun vade olduğu için bu durumlar değişime açıktır.

UYARILAR: Kuzey Marmara ve Kıyı Karadeniz'de Karadeniz'deki deniz suyu sıcaklıklarının artmasından dolayı yer yer yoğun olmak üzere sis bekleniyor. Yağış beklenen alanlarda yerel dolu yağışı riski bulunuyor. Bu durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.         

Harita: 
http://www.wetterzentrale.de


Daha yeni Daha eski