Abd'yi yine kar fırtınası vurdu

Nisan ayı ortasında olmamıza rağmen ABD'nin bazı eyaletlerinde hala kar fırtınaları etkili oluyor. Nebraska eyaletinde yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Okullar tatil edilirken otoyollarda çok sayıda kaza meydana geldi. Pilger ve Norfolk arasındaki US Highway 275 karayolu çok sayıda trafik kazası ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Ulusal Hava Servisi, Cumartesi günü saat 15:15'ten önce tweet attı. Hava durumu servisi "Kuzeydoğu Nebraska'da seyahat etmek son derece tehlikeli." dedi. Norfolk ve Neligh arasında elektrik hatları büyük zarar gördü.

Norfolk yakınlarındaki Madison County'de kuvvetli fırtına ve kar yağışı elektrik kesintilerine neden oluyor. Valley'deki Ulusal Hava Servisi ofisine sahip bir meteoroloji uzmanı olan Cathy Zapotocny, öğleden sonra saat 20:20'de karın Omaha bölgesine ilerleyeceğini söyledi. Merkezi Nebraska ve kuzeybatı Iowa'nın bazı bölgelerinde kar fırtınası uyarısı yapılırken, North Platte Ulusal Hava Servisi ofisinden Shawn Jacobs 80 km/ye kadar ulaşan rüzgarın karla kaplı yollarda tipiye yol açarak görüş mesafesini çok düşürdüğünü belirtti. Interstate 80 karayolunda 50 araç mahsur kaldı, sürücüler dinlenme tesislerine, yerel otellere ve otoparklara sığındı. Rock County'de bulunan, Newport'ta kar kalınlığı 35 cm'ye kadar ulaştı. Yetkililer seyahat edeceklerin yola mutlaka hazırlıklı çıkmalarını istiyor. 

Kaynak ve Fotoğraflar: http://www.omaha.com/weather/near-blizzard-conditions-in-parts-of-nebraska-leave-several-state/article_1fa50368-0292-53b6-8db5-eb6128ee3d88.html

Daha yeni Daha eski