SEL TEHLİKESİ VAR

PERŞEMBE : Kuzey ve Doğu Marmara ile Karadeniz'de 'bölgesel' yağış ihtimali var. Ordu-Artvin hattında yağışlar 'yoğun sağanaklar' şeklinde görülebilir. Yer yer olmak üzere Ordu-Giresun dolaylarında 50 mm'ye, Trabzon-Rize Artvin dolaylarında ise 100 mm'ye yakın miktarlarda yağış düşebilir. Miktarların yağış kütlelerinin süresi ve geliş açısına göre değişime uğrama ihtimali var.

Yurdumuzda önemli bir rüzgar beklenmiyor.


Bölgelere göre gece en düşük ve gündüz en yüksek sıcaklıklar şöyle; Marmara 11-16/20-25, Ege 8-17/22-31, Akdeniz 9-20/24-32, İç Anadolu 6-12/21-26, Karadeniz 4-17/17-25, Doğu Anadolu 2-12/20-30, Güneydoğu Anadolu 12-19/29-34°C.


CUMA : Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun Karadeniz sınırına yakın kesimlerinde 'bölgesel' yağış olasılığı var. Rize ve Artvin civarında kuvvetli yağış gözüküyor.


Poyraz İç Anadolu'da 25-30 km/saate ulaşırken, Marmara 25-40 km saate kadar çıkabilir.


Perşembe'ye göre sıcaklıklarda Cuma günü Karadeniz ve Doğu Anadolu'da 2-8, İç Anadolu'da ise 2-4°C'lik bir düşüş var. Diğer bölgelerde sıcaklıklarda önemli bir değişim beklenmiyor.


UYARILAR : Ordu-Giresun-Trabzon-Rize-Artvin çevrelerinde kuvvetli yağışlara karşı mutlaka dikkatli ve tedbirli olunmalı. Sel, su baskını, heyelan ve dere yataklarında taşkın tehlikesi bulunuyor. Önlem alınmalı. Yurt genelinde gece ve sabahları ayaza karşı dikkatli olunmalı, İç bölgeler ile Doğu Anadolu'da hava çok soğuyor.


UZUN VADE : 7 Ekim'den itibaren yurt genelinde sıcaklıklar artışa geçerken, 14 Ekim'de yurt genelinde soğuma var. Uzun vade olduğu için bu durumlar değişime açıktır.


EN İYİ HAVA DURUMU HARİTALARI : http://www.havadurumuweb.com/2018/10/en-iyi-hava-durumu-haritalari.html

Tahmini Hazırlayan : Bilal Adalı

Harita : 
https://www.weatheronline.co.ukEN GÜNCEL HAVA DURUMU TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali16


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali16


INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Adsense Reklam (Yayın Üstü)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Altı)