O BÖLGELERDE YİNE ZİRAİ DON TEHLİKESİ VAR

YARIN (SALI)

Marmara : Yağış beklenmiyor. İstanbul 7/18, Bursa 5/18, Bilecik 2/15°C.


Ege : Yağış beklenmiyor. İzmir 10/23, Muğla 7/20, Kütahya -1/15°C.


Akdeniz : Yağış beklenmiyor. Antalya çevresi ve Mersin'in batısında yer yer 30-40 km/saat hıza ulaşan Karayel bekleniyor. Antalya 12/24, Mersin 13/23, Kahramanmaraş 9/20°C.


İç Anadolu : Bölgenin kuzeydoğusunda yerel yağış ihtimali bulunuyor. Karayel bölgenin doğu kesimlerinde yer yer 25-30 km/saat civarı hıza ulaşabilir. Ankara 0/13, Konya 2/14, Sivas -1/10°C.


Karadeniz : Bölgesel sağanak geçişleri bekleniyor. Yağışlar Doğu Karadeniz'in yüksek ve dağlık bölgelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde. Bolu -1/12, Samsun 7/14, Rize 6/13°C.


Doğu Anadolu : Bölgenin doğusunda yerel yağış geçişleri ve kuvvetli Lodos bekleniyor. Bu yağışlar yüksek ve dağlık bölgelerde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir. Malatya 4/16, Erzurum 0/7, Van 5/15°C.


Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 8/20, Diyarbakır 8/21, Siirt 11/20°C.


ÇARŞAMBA : Yurtta önemli bir yağış beklentisi yok. Yurdun büyük kısmında hava az bulutlu ve açık. Rüzgarlar sakin, sadece Güneydoğu Anadolu'da yer yer 30 km/saat dolaylarında Yıldız esebilir. Salı'ya göre sıcaklıklarda Çarşamba günü Marmara, Ege ve Karadeniz'de 2-5°C, İç Anadolu ve Akdeniz'de 2-4°C'lik bir artış bekleniyor. Güneydoğu Anadolu'da 1-3, Doğu Anadolu'nun doğusunda ise 2-6°C'lik bir sıcaklık düşüşü var.


Salı ve Çarşamba gece saatlerinde İç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer zirai don tehlikesi bulunuyor.


UZUN VADE : 12 Nisan'dan itibaren batı bölgelerden kuvvetli ılık hava girişi var. 16 Nisan'da ise Rusya üzerinden yurdumuza soğuk hava girişi gözüküyor. Uzun vade olduğu için değişim olma ihtimali vardır.


UYARILAR : Geceleri soğuk ve ayaza karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.


Tahmini Hazırlayan : Bilal Adalı


CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : http://www.havadurumuweb.com/p/canl-hava-durumu-tv-izle.html


CANLI HAVA DURUMU KAMERALARI : http://www.havadurumuweb.com/p/canli-hava-durumu-kameralari.html


Harita : https://www.meteoblue.comEN GÜNCEL HAVA DURUMU TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali16


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali16


INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Adsense Reklam (Yayın Üstü)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Ortası)

Adsense Reklam (Yayın Altı)