O BÖLGELERDE YAŞAYANLAR AMAN DİKKAT !

O BÖLGELERDE YAŞAYANLAR AMAN DİKKAT !

Yarından itibaren Orta Akdeniz'den gelen, 1000 mb'ın altında basınç değerine sahip olan kuvvetli alçak basıncın etkisi altına giriyoruz. Bu sistem Ukrayna ve Rusya'ya doğru gidiyor. Yurdumuzun daha çok kuzeybatı kesimlerinde gücünü gösterebilir. Pazar günü Balkanlar'daki soğuk hava Trakya'dan giriş yapıyor.

YARIN (CUMARTESİ) 

Marmara : Zamanla sağanak geçişleri görülebilir. Çanakkale ve Trakya çevrelerinde yağışlar yer yer kuvvetli. Poyraz'ın bölgenin kuzeybatısında zaman zaman kuvvetli esmesi bekleniyor. İstanbul 7/13, Bursa 4/15, Bilecik 4/13°C.

Ege : Zamanla sağanak yağış bekleniyor. Lodos kuvvetli. İzmir 10/17, Muğla 6/15, Kütahya 1/12°C.

Akdeniz : Batı Akdeniz'de yerel yağış ihtimali var. Antalya 12/22, Mersin 12/20, Kahramanmaraş 6/17°C.

İç Anadolu : Yerel yağış ihtimali var. Ankara 0/12, Konya 4/13, Sivas -1/10°C.

Karadeniz : Batı Karadeniz'de bölgesel yağış bekleniyor. Bolu 0/13, Samsun 7/14, Rize 6/14°C.

Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Malatya 0/13, Erzurum -8/2, Van -5/8°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 4/16, Diyarbakır 2/16, Siirt 4/15°C.

PAZAR : Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu (yerel), Karadeniz, Doğu Anadolu (yerel) ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda (yerel) yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Anadolu'nun doğusunda yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklindeyken, Kuzeybatı Ege ve Marmara'da yağışlar kuvvetli. Batı Karadeniz'in kuzey ve batısında ise yağışlar etkili. Pazar günü Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ile Karadeniz'in genelinde kuvvetli Lodos bekleniyor. Lodos'un hızı yer yer olmak üzere 60 hatta 70 km/saatin üzerine bile çıkabilir. Rüzgar Marmara'da zamanla kuzeyli yönlere dönüyor. Cumartesi'ye göre Pazar günü, Doğu Marmara Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'da 1-3, İç Anadolu'da 2-5, Karadeniz'de 1-5°C'lik bir sıcaklık artışı var. Trakya'da ise sıcaklıklarda 2-5°C'lik düşüş yaşanabilir.

PAZARTESİ : Marmara, Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yağış var. Yağışlar çoğu yerde yerel olarak gözükmekte. Ayrıca yağışların Marmara'nın ve Batı Karadeniz'in yüksek dağları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Pazartesi yurtta rüzgarlar sakinliyor. Günün en yüksek sıcaklıklarında Marmara 7-10, Batı Ege 10-15, Kıyı Akdeniz 17-19, Akdeniz'in iç kesimleri 10-14, İç Ege 7-10, İç Anadolu 6-13, Batı Karadeniz 4-10, Orta ve Doğu Karadeniz 8-14, Doğu Anadolu'nun batısı 9-13 bölgenin doğusu (Iğdır hariç) 2-8, Güneydoğu Anadolu 13-16°C bandında.

UZUN VADE : Mevcut durumda Şubat ayının geri kalanında herhangi bir kuvvetli soğuk hava dalgası ve kar sistemi gözükmüyor. Sıcaklıklar mevsim normalleri üzerinde gözükmekte. Değişimler olabilir.

UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki kuvvetli yağış, Lodos fırtınası, sıcaklık değişimleri vb. olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. Kuvvetli yağış alanlarında sel, su baskını ve eğimli yerlerde heyelan riski var.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

YOK ARTIK, ORADA 5 METRE KAR VAR : http://www.havadurumuweb.com/2018/02/karla-mucadele-devam-ediyor.html

DÜNYANIN EN SOĞUK YERİNDE YAŞAM : http://www.havadurumuweb.com/2018/01/dunyanin-en-soguk-yerinde-yasam.html

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R

Harita : https://www.weatheronline.co.uk


EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam