KUVVETLİ LODOSA DİKKAT !

KUVVETLİ LODOSA DİKKAT !

YARIN (CUMARTESİ) 

Marmara : 'Bölgesel' dar alanlı yağış geçişleri görülebilir. Lodos bölgede kuvvetli. İstanbul 10/18, Bursa 9/20, Bilecik 5/17°C.


Ege : Batı Ege'de dar alanlı 'yerel' yağış ihtimali bulunuyor. Kıyı Ege'de güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar var. İzmir 10/17, Muğla 5/16, Kütahya 3/15°C.


Akdeniz : Yağış beklenmiyor. Antalya 10/17, Mersin 8/18, Kahramanmaraş 3/15°C.


İç Anadolu : Yağış beklenmiyor. Ankara 1/14, Konya 0/13, Sivas -5/7°C.


Karadeniz : Yağış beklenmiyor. Bolu 2/14, Samsun 10/19, Rize 6/15°C.


Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Malatya -1/12, Erzurum -14/0, Van -7/4°C.


Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 1/15, Diyarbakır 1/12, Siirt 0/11°C.


PAZAR : Mevcut durumda Kuzey Ege, Marmara, Batı Karadeniz'de yağış gözüküyor. Ayrıca Orta ve Doğu Karadeniz, Güney Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzeybatısında 'yerel'  yağış olasılığı bulunuyor. Marmara, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'de kuvvetli Lodos beklentisi var. Cumartesi'ye göre sıcaklıklarda, Pazar günü yurt genelinde 1-4°C'lik bir artış daha bekleniyor.


PAZARTESİ : Marmara, Kuzey Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ve Karadeniz'de yağış gözüküyor. Yağışlar Marmara'da kuvvetli olarak görülebilir. Ayrıca yağışlar çoğu yerde bölgesel olarak gözükmekte. Pazartesi yurtta rüzgarlar sakin. Sadece Marmara'da Poyraz yer yer 20-35 km/saat hıza ulaşabilir. Sıcaklıklarda özellikle Marmara ve Karadeniz'de sert düşüşler gözüküyor. Günün en yüksek değerlerinde Marmara ve Karadeniz 9-13, İç Ege İç Anadolu 10-15, Batı Ege Akdeniz 14-20, Doğu Anadolu'nun batısı 10-15 bölgenin doğusu 0-9, Güneydoğu Anadolu ise 14-18°C bandında.


UZUN VADE : Yine değişim var. 7-8 Şubat'ta kuvvetli ılık hava gözüküyor. Özellikle 8 Şubat'ta Kıyı Akdeniz, Batı Ege, Marmara ve Kıyı Karadeniz'de sıcaklıklar yer yer 20°C'nin bile üzerine çıkabilir. 11 Şubat'tan itibaren soğuma trendi var. Bu soğuk havalar yurt genelinde 1 hafta sürecek gibi. Bu soğuk havalar boyunca zaman zaman Marmara'nın yüksekleri, Karadeniz geneli, İç bölgeler ve Doğu Anadolu'da kar yağışı ihtimali bulunuyor. Değişimler olabilir.


UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki kuvvetli yağış, kuvvetli Lodos ve sıcaklık değişimlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.


Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

DÜNYANIN EN SOĞUK YERİNDE YAŞAM : http://www.havadurumuweb.com/2018/01/dunyanin-en-soguk-yerinde-yasam.html


BATIDA BAHAR HAVASI, ORADA YOĞUN KAR : http://www.havadurumuweb.com/2018/02/ulasima-kar-engeli.html


CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R


Harita : https://www.weatheronline.co.uk EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam