YOĞUN KAR, FIRTINA VE KUVVETLİ SOĞUK HAVA BEKLENİYOR !

YOĞUN KAR, FIRTINA VE KUVVETLİ SOĞUK HAVA BEKLENİYOR !

YARIN (PERŞEMBE) 

Marmara : Orta ve doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar geçişleri bekleniyor. Bölgede kuvvetli Poyraz olacağı tahmin ediliyor. İstanbul 1/5, Bursa -2/4, Bilecik -5/1°C.

Ege : İç Ege'de yerel kar olasılığı var. Kuvvetli Poyraz görülebilir. İzmir 1/7, Muğla -2/4, Kütahya -7/-2°C.

Akdeniz : Bölgede yağış geçişleri var. Yağışlar Orta ve Doğu Akdeniz'in kıyılarında yer yer yoğun sağanak, bu kesimin yüksek ve dağlık alanlarında yoğun kar şeklinde. Bölgede kuzeyli yönlerden kuvvetli rüzgar görülebilir. Antalya 5/10, Mersin 5/11, Kahramanmaraş 3/7°C.

İç Anadolu : Aralıklı kar beklentisi var. Kar yağışları bölgenin doğusu (yer yer) ve güneyinde yoğun olarak gözüküyor. Kuvvetli Poyraz bekleniyor. Ankara -5/0, Konya -6/-2, Sivas -7/-3°C.

Karadeniz : Bölge genelinde kar beklentisi bulunuyor. Orta ve Doğu Karadeniz'de yer yer olmak üzere yoğun kar yağışları görülebilir. Poyraz Orta Karadeniz'de yer yer kuvvetli. Bolu -7/-3, Samsun 1/3, Rize 1/4°C.

Doğu Anadolu : Kar yağışı bekleniyor. Bölgenin batı ve orta kesimlerinde kar yağışı yoğun. Malatya 1/3, Erzurum -5/-1, Van -2/6°C.

Güneydoğu Anadolu : Bölgede yoğun sağanak yağış bekleniyor. Bölgenin doğusunda Keşişleme zaman zaman kuvvetli esebilir. Gaziantep 3/8, Diyarbakır 3/7, Siirt 3/6°C.

CUMA : Doğu Marmara (bölgesel), Orta ve Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Karadeniz'de yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Marmara (yer yer), İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz'in yaylaları, Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde kar şeklinde görülebilir. Doğu Akdeniz'in yaylaları, Doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri ve Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda yoğun kar, Doğu Akdeniz ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yoğun sağanak yağış bekleniyor. Perşembe'ye göre, Cuma sıcaklıklarda yurt genelinde 1-3°C'lik bir artış var.

UZUN VADE : Şubat'ın ilk 10 gününde sıcaklık dalgalanmaları gözüküyor. 3 Şubat'ta soğuk hava dalgası ortaya çıktı. Değişimler olabilir.

UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki kuvvetli rüzgar, kuvvetli yağış, yoğun kar vb. olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. Beklenen Poyraz'ın yer yer fırtına hızına çıkması öngörülüyor. Kar yağışından dolayı ulaşım birçok bölgede aksayabilir. Yurt genelinde önümüzdeki günlerde özellikle gece ve sabahları don ve buzlanma var. 

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R

Harita : http://wxcharts.eu/charts/gfs/turkey/12/tmin_018.jpg?2018012412EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR 

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam