SOĞUK HAVA VE KAR DALGASI GÖZÜKTÜ !

SOĞUK HAVA VE KAR DALGASI GÖZÜKTÜ !

YARIN (PERŞEMBE) 

Marmara : Bölgesel sağanak geçişleri var. İstanbul 7/11, Bursa 5/11, Bilecik 2/9°C.

Ege : Aralıklı yağış bekleniyor. Yağışlar İzmir-Muğla hattında yerel olarak kuvvetli. İzmir 8/13, Muğla 3/8, Kütahya 0/8°C.

Akdeniz : Sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak geçişleri var. Bu yağışlar Batı Akdeniz'in güneyi, Orta ve Doğu Akdeniz'de kuvvetli olarak gözüküyor. Yer yer olmak üzere Batı Akdeniz kıyılarında 50 mm'nin, Orta ve Doğu Akdeniz'de ise 75 mm'nin üzerinde yağış düşebilir. Orta ve Doğu Akdeniz'de bazı kritik noktalarda ise 100 mm'nin üzerinde yağış düşmesi bekleniyor. Yerel dolu riski ve denizde hortum görülme ihtimali de var. Ayrıca Toroslar'da yoğun kar beklentisi bulunuyor. Antalya 10/15, Mersin 9/14, Kahramanmaraş 2/6°C.

İç Anadolu : Yerel yağış geçişleri var. Bölgenin yüksek ve dağlık kesimlerinde yağışlar yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde. Ankara 2/9, Konya 2/9, Sivas 0/4°C.

Karadeniz : Bölgesel yağışlar görülebilir. Bolu 0/7, Samsun 9/16, Rize 6/16°C.

Doğu Anadolu : Bölgenin batı ve orta kesimlerinde aralıklı yağış gözüküyor. Yağışlar yer ye r karla karışık yağmur ve kar şeklinde. Malatya 0/6, Erzurum -15/-1, Van -5/4°C.

Güneydoğu Anadolu : Aralıklı sağanak geçişleri gözüküyor. Yağışlar bölgenin batısında yer yer kuvvetli. Bölgede 30 km/saat civarı hızla Keşişleme var. Gaziantep 3/7, Diyarbakır 3/8, Siirt 3/9°C.

CUMA : Doğu Marmara, Karadeniz'in geneli, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Orta ve Doğu Akdeniz'de yağış bekleniyor. Yağışlar çoğu yerde yerel bu yüzden her noktada yağış görülmeyebilir. Beklenen yağışlar Doğu Akdeniz'de kuvvetli iken, İç Anadolu'nun doğusunun yüksekleri, Toroslar ve Doğu Anadolu'nun büyük kısmında kar görülebilir. Güneydoğu Anadolu'da 30 km/saat ve üzeri hızla Keşişleme gözüküyor. Perşembe'ye göre sıcaklıklarda Cuma günü Doğu Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 1-3°C'lik bir sıcaklık düşüşü var, diğer kalan bölgelerde ise yine bu değerlerde artış gözüküyor.

UZUN VADE : Mevcut durumda 12 Ocak'a kadar yurdumuzun özellikle güney ve batı bölgeleri ile Kıyı Karadeniz'de ılık havalar var. 12 Ocak'tan itibaren Rusya üzerinden gelen soğuk hava akımlarıyla kış tekrar kuvvetli olarak hissedilebilir. Bu sistemde özellikle Karadeniz, İç ve Doğu bölgeler daha şanslı olarak gözüküyor. Batı bölgelerde etkileniyor ancak en fazla etki belirttiğimiz bölgelerde. Mevcut durumda bu sistemde yağış durumları uygun olduğu taktirde Marmara'nın iç ve yüksekleri, Karadeniz, İç bölgeler ve Doğu Anadolu'da kar görülebilir. 18 Ocak'ta başka bir soğuk hava daha gözüküyor. Bu durumlarda değişim ihtimali var.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R


Harita : http://www.wetterzentrale.de/maps/GFSOPTK12_240_5.png

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR 

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam