O GÜN KAR GİRİŞ YAPIYOR !

O GÜN KAR GİRİŞ YAPIYOR !

YARIN (CUMARTESİ) 

Marmara : Bölgenin batısında bölgesel yağış geçişleri görülebilir. Lodos'un zaman zaman bölge genelinde kuvvetli esmesi bekleniyor. İstanbul 5/13, Bursa 0/14, Bilecik -4/10°C.

Ege : Batı Ege'de yerel yağış beklentisi var. Kıyı ve Kuzey Ege'de Lodos yer yer olmak üzere kuvvetli esebilir. İzmir 3/14, Muğla -1/11, Kütahya -6/9°C.

Akdeniz : Yağış beklenmiyor. Antalya 6/17, Mersin 5/15, Kahramanmaraş 1/10°C.

İç Anadolu : Yağış beklenmiyor. Ankara -4/9, Konya -4/10, Sivas -11/0°C.

Karadeniz : Sabah saatlerine kadar Doğu Karadeniz'in doğusunda bölgesel yağış görülebilir. Yağışlar kıyılarda yağmur iç ve yükseklerde kar şeklinde. Bolu -8/7, Samsun 3/14, Rize 4/11°C.

Doğu Anadolu : Bölgenin güneydoğusunda öğle saatlerine kadar yerel kar geçişleri olabilir. Malatya -3/6, Erzurum -9/-1, Van -2/2°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 0/11, Diyarbakır 0/11, Siirt 0/8°C.

PAZAR : Batı Akdeniz, Kuzey ve Batı Ege, Marmara ile Batı Karadeniz'de bölgesel yağış geçişleri bekleniyor. Beklenen yağışlar Trakya'da kuvvetli. Kıyı Ege'de Kıble ve Keşişleme, Marmara'da ise Lodos kuvvetli iken, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 25-35 km/saat hızla güneyli yönlerden sert rüzgar esebilir. Sıcaklıklarda Cumartesi'ye göre Karadeniz ve İç Anadolu'da 1-3°C'lik bir artış var. Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Batı Marmara'da ise 1-4°C'lik bir azalış olabilir.Diğer kalan bölgelerde önemli bir sıcaklık değişimi yok.

PAZARTESİ : İskandinavya ve Rusya'nın kuzeybatısından akışa geçen kuvvetli soğuk havalar Romanya ve Ukrayna üzerinden yurdumuza geliyor. Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'un orta ve doğu kesimleri dışında kalan tüm bölgelerde yağış var. Akdeniz, Batı Ege, Batı Karadeniz'in batısı ve Marmara'da kuvvetli yağış beklentisi bulunuyor. Trakya'da yağışlar zamanla yoğun kar yağışına dönüşebilir. Pazartesi günün en yüksek sıcaklıklarında Batı Marmara 2-7, Orta ve Doğu Marmara 6-12, Ege 6-12, Kıyı Akdeniz 11-16, Akdeniz'in iç kesimleri 4-7, İç Anadolu 2-10, Karadeniz'in iç kesimleri 2-9, Kıyı Karadeniz 13-17, Doğu Anadolu 4 -2, Güneydoğu Anadolu 8-13°C bandında. Marmara'da kuzeyli, İç Anadolu Orta ve Doğu Karadeniz'de ise güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarlar görülebilir.

Pazartesi giriş yapan bu soğuk hava dalgası ve kar yağışı Salı günü yurt genelini etkisi altına alıyor.  Salı gününde Doğu Marmara, İç bölgeler, Batı ve İç Karadeniz ile Doğu Anadolu'da kar yağışları bekleniyor. Bu kar yağışları çoğu yerde zaman zaman yoğun olarak gözüküyor.

UZUN VADE : Mevcut durumda Ocak ayının son 8 gününü yurt genelinde soğuk hava ile yurdun büyük kısmında bazı günlerde kar yağışlarıyla bitirebiliriz. Şubat'ın ilk günlerinde ise daha kuvvetli bir kar sistemi ortaya çıkmış durumda. Değişimler olabilir.

UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki kuvvetli rüzgar, kuvvetli yağış, kar yağışı, fırtına gibi olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R


Harita : Meteoblue

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR 

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam