KAR NEDEN GELMİYOR, İŞTE CEVABI !

KAR NEDEN GELMİYOR, İŞTE CEVABI !

YARIN (PERŞEMBE) 

Marmara : Yağış beklenmiyor. Bölgenin batı ve orta kesimlerinde kuvvetli Lodos var. Rüzgarın Trakya'nın ve Çanakkale'nin bazı noktalarında 50 km/saat hızı geçmesi bekleniyor. İstanbul 4/15, Bursa 1/17, Bilecik -2/14°C.

Ege : Yağış beklenmiyor. Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli Lodos görülebilir. İzmir 4/17, Muğla 1/13, Kütahya -2/13°C.

Akdeniz : Yağış beklenmiyor. Antalya 8/19, Mersin  7/17, Kahramanmaraş 3/14°C.

İç Anadolu : Yağış beklenmiyor. Ankara -2/10, Konya -3/10, Sivas -5/5°C.

Karadeniz : Doğu Karadeniz'in doğusunda öğle saatlerine kadar bölgesel yağış geçişleri var. Yağışlar kıyılarda yağmur, iç ve yüksek kesimlerde kar şeklinde görülebilir. Bolu -3/13, Samsun 4/13, Rize 3/10°C.

Doğu Anadolu : Ardahan çevrelerinde öğle saatlerine kadar yerel kar yağışı bekleniyor. Malatya -3/9, Erzurum -8/-1, Van -4/3°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep -1/12, Diyarbakır -1/11, Siirt 0/11°C.

Perşembe gece ve sabah saatlerinde Marmara (don ve buzlanma iç kesimlerinde), İç ve Doğu bölgelerde don ve buzlanmayla birlikte yer yer yoğun pus ve sis bekleniyor.

CUMA : Batı Marmara ve Batı Ege'de yerel yağış olasılığı var. Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli Kıble ve Lodos gözüküyor. Marmara'da Lodos kuvvetli, rüzgar bölgenin batısında bazı noktalarda 60 km/saat hızı geçebilir. Yurt genelinde Perşembe'ye göre sıcaklıklarda Cuma günü önemli bir değişim beklenmiyor. Cuma İç ve Doğu bölgelerde özellikle gece ve sabah saatlerinde don ve buzlanmayla birlikte yer yer yoğun pus ve sis bekleniyor.

UZUN VADE : Durumlar daha da kötüleşiyor. Şubat'ın ilk yarısında sıcaklık dalgalanmaları gözüküyor. Mevcut durumda 4 Şubat'ta ufak bir soğuma var. Ancak 6 Şubat'ta kuvvetli ılık hava dalgası batı bölgelerden giriş yapabilir. Bu ılık havada Marmara, Ege ve Akdeniz'de birçok yerde 20°C ve bu değerin üzerine çıkan sıcaklık değerleri gözükmekte. 8 Şubat'ta ani bir soğuk hava dalgası ortaya çıktı. Daha uzun vade de ise 14 Şubat'ta yeni bir ılık hava dalgası var. Mevsime göre bu denli kuvvetli ılık havaların ortaya çıkmasının en temel sebebi Afrika'da Ekvator çevresinde bulunan aşırı sıcak hava dolaşımı. Yer seviyesinde sıcaklıklar 40°C ve üzerinde. Bu sıcak hava Libya ve Mısır'a 25 ve 30°C civarında sıcaklıklar olarak taşınıyor. Bu taşınan sıcak hava ise yurdumuza ılık hava olarak geliyor ve soğuk havayla kar sistemlerinin yurdumuza girişine engel oluyor. Ayrıca kar ve soğuk için kutuptan Batı Rusya ve Avrupa'ya kuvvetli soğuk hava akımları inişi yok. İskandinavya üzerinden gelen soğuk hava akımları ve İzlanda Dinamik Alçak basıncının zaman zaman kuvvetlenmesi Kuzey ve Batı Avrupa'da bazı zamanlarda soğuk hava ve kar sistemlerine neden oluyor. Hatta bu kuvvetlenme zaman zaman Balkan ülkeleri ve yurdumuzun batı ve güney kesimlerine göre Fas, Cezayir ve Tunus'ta daha soğuk havaların yaşanmasına sebep olmakta. Bu durumlarda değişim olma ihtimali var. Şubat ve hatta Mart ayında soğuk hava ve kar sistemleri için ihtimaller bulunuyor

UYARILAR : Marmara'da beklenen kuvvetli Lodos'a, İç ve Doğu bölgelerde buzlanma ile birlikte sise karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

DÜNYANIN EN SOĞUK YERİNDE YAŞAM : http://www.havadurumuweb.com/2018/01/dunyanin-en-soguk-yerinde-yasam.html

YAĞMUR DUASINA ÇIKTILAR, KAR FIRTINASI GELDİ : http://www.havadurumuweb.com/2018/01/yogun-kar-aniden-geldi.html

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R

Harita : http://www.wetterzentrale.de 


EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam