KAR GELİYOR !

KAR GELİYOR !

Rusya'dan gelen soğuk havaların etkisi altına giriyoruz.

YARIN (CUMARTESİ) 

Marmara : Aralıklı sağanak geçişleri var. Yağışlar dağlık kesimlerde kar şeklinde. Bölgede kuvvetli Poyraz bekleniyor, beklenen bu Poyraz yer yer 60 km/saat hızı geçebilir. İstanbul 7/9, Bursa 6/9, Bilecik 3/6°C.

Ege : Sağanak geçişleri var. Yağışlar Güneybatı Ege'de yer yer kuvvetli olarak gözüküyor. İzmir 9/13, Muğla 4/9, Kütahya 2/6°C.

Akdeniz : Batı ve Orta Akdeniz'de yağış beklentisi var. Yağışlar Batı Akdeniz'de yer yer kuvvetli iken Toroslar'da kar yağışı bekleniyor. Antalya 9/14, Mersin 8/16, Kahramanmaraş 3/13°C.

İç Anadolu : Batı kesimlerinde yağış gözüküyor. Bölgenin güneyinde Kıble ve Keşişleme'den 25-30 km/saat hıza ulaşan rüzgar olabilir. Ankara 2/8, Konya 2/8, Sivas -2/6°C.

Karadeniz : Bölge genelinde yağış var. Bu yağışlar bölgenin yüksek ve dağlık kesimlerinde kar şeklinde. Bolu 2/6, Samsun 5/9, Rize 8/10°C.

Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Malatya -1/8, Erzurum -10/1, Van -7/5°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 2/13, Diyarbakır 0/12, Siirt 1/11°C.

PAZAR : Marmara'nın en batısıyla, Batı Ege ve Batı Akdeniz dışında kalan bölgelerde yağış beklentisi var. Yağışlar Marmara'nın özellikle iç ve yüksek kesimleri, İç Ege, İç Anadolu Akdeniz'in dağlık kesimleri, İç ve Doğu Anadolu, Karadeniz'in iç ve yükseklerinde kar şeklinde görülebilir. Marmara'da Poyraz'ın İç Anadolu'nun batısında ise Karayel'in yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor. Sıcaklıklarda yurt genelinde 3-7°C'lik bir düşüş var.

PAZARTESİ : Kuzeydoğu Marmara, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimleri ile Karadeniz'de yağış bekleniyor. Beklenen yağışlar genel olarak kar şeklinde. Ayrıca yağışlar Doğu Karadeniz'in doğusunda kuvvetli. Pazartesi yurt genelinde önemli bir rüzgar beklenmiyor. Günün en yüksek sıcaklıklarında Marmara 1-6, Batı Ege 6-12, İç Ege 1-3, Kıyı Akdeniz 13-15, Akdeniz'in iç kesimleri 4-9, İç Anadolu 3 -3, Karadeniz 5 -3, Doğu Anadolu 6 -6, Güneydoğu Anadolu 7-13°C bandında.

UZUN VADE : Mevcut durumda 18, 20 ve 23 Ocak'ta soğuk hava dalgaları gözüküyor. Bu soğuk hava dalgalarından en güçlüsü 23 Ocak'ta gözüken sistem. 23 Ocak'taki soğuk hava dalgası Marmara merkezlere bile kar örtüsü yapacak düzeyde. Daha uzun vade de ise 27 Ocak'ta başka bir soğuk hava dalgası ortaya çıktı. Ocak ayının 2. yarısı kar ve soğuk hava bakımından İnşallah hareketli geçecek gibi gözüküyor.

UYARILAR : Beklenen kar yağışlarına, soğuk havaya, don ve buzlanmaya, kuvvetli rüzgara karşı belirttiğimiz bölgelerde yaşayanların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor. Ulaşım başta olmak üzere soğuk hava ve kar hayatı olumsuz şekilde etkileyebilir.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R


Harita : https://maps.meteogiornale.it/gfs/europa/t500_48.png?288089924

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR 

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam