KAR FIRTINASINDA SAATLERCE MAHSUR KALDILAR !

KAR FIRTINASINDA SAATLERCE MAHSUR KALDILAR !

İspanya'yı etkisi altına alan soğuk hava dalgası ve yoğun kar yağışı hayatı tam anlamıyla felç etti. Yüzlerce araç ve binlerce insan yoğun kar yağışı nedeniyle çeşitli karayollarında mahsur kaldı. Twitter'da yaşanan durum kaos olarak yayılınca işler daha da karmaşık hale geldi.

Cumartesi'yi Pazar'a bağlayan gece yüzlerce araç yoğun kar ve tipi nedeniyle Ávila, Segovia ve Madrid eyaletlerinin A6 ve AP-6 yollarında 10 saatten fazla mahsur kaldı. 160 kişilik kurtarma ekibi ve kar temizleme araçları mahsur kalanlara çok geç ulaşınca insanlar büyük tepki gösterdi.

Yollar açıldıktan 11 saat sonra Segovia bölgesinde kar yine yolları kapattı. Güney İspanya'daki Endülüs'te, kuzeyde Navarra ve Bask bölgesinde yoğun kardan dolayı yollar kapalı. Yetkililer böyle bir duruma, sürücülerin çoğunun araçlarında zincir ve kış lastigi bulundurmamasının yol açtığını söyledi. Uzmanlar ülkenin merkezi kısmı dahil olmak üzere birçok bölgede yoğun kar soğuk havanın devam edebileceğini açıkladı.

Kaynak : http://www.dw.com/es/españa-cientos-de-vehículos-atrapados-por-la-nieve/a-42054764

Fotoğraflar : http://www.elcorreogallego.es/fotos/ecg/numerosas-familias-atrapadas-sus-vehiculos-nieve-ap-6/idGaleria-10469/idImagen-1/

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam