ANİDEN GELİYOR !

ANİDEN GELİYOR !

YARIN (SALI) 

Marmara : Bölgede yağış beklentisi var. Yağışlar yüksek dağlarda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir. İstanbul 3/9, Bursa 1/10, Bilecik -3/6°C.


Ege : Yağış geçişleri bekleniyor. Yağışlar bölgenin iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde. İzmir 4/12, Muğla 3/10, Kütahya 2/6°C.


Akdeniz : Batı ve Orta Akdeniz'de bölgesel yağış ihtimali var. Antalya 8/16, Mersin 8/16, Kahramanmaraş 1/10°C.


İç Anadolu : Bölgenin batı ve kuzey kesimlerinde bölgesel aralıklı yağış bekleniyor. Yağışlar karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülebilir. Ankara -4/4, Konya -1/8, Sivas -5/2°C.


Karadeniz : Doğu Karadeniz'in doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'de bölgesel olarak beklenen yağışların iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Bolu -5/5, Samsun 2/10, Rize 3/10°C.


Doğu Anadolu : Bölgenin doğusunda yerel kar geçişleri bekleniyor.. Malatya -1/6, Erzurum -10/-2, Van -5/2°C.


Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 0/12, Diyarbakır 1/11, Siirt 1/9°C.


ÇARŞAMBA : Trakya, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu geneli, Güneydoğu Anadolu, Orta Karadeniz'in ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yağış beklentisi var. Yağışlar Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir. Marmara ve Ege'de kuvvetli Lodos bekleniyor. Rüzgar yer yer Marmara'da 60 km/saat hızı bile geçebilir. Salı'ya göre sıcaklıklarda Çarşamba Marmara ve Ege'de 2-4, İç Anadolu ve Karadeniz'de 1-3°C'lik bir artış var. Diğer bölgelerde önemli bir sıcaklık değişimi beklenmiyor.


Perşembe günü yurdumuza Romanya-Ukrayna üzerinden İskandinavya kökenli ani ve kuvvetli bir şekilde soğuk hava dalgası geliyor. Marmara geneli, İç Ege, Akdeniz'in ve Karadeniz'in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu'da İnşallah kar bekleniyor. Bu kar yağışları çoğu yerde yoğun olarak gözükmekte. Detaylar Çarşamba akşamındaki tahminde sizlerle.

UZUN VADE : Mevcut durumda 23 Ocak'ta yine İskandinavya kökenli soğuk hava dalgası var. Ancak bu sistem Perşembe gününde gözükenden çok çok daha kuvvetli olabilir. Ocak ayının son 8 gününü İnşallah, kuvvetli soğuk havayla birlikte bazı günlerde kar yağışlarıyla tamamlayabiliriz. Gözüken uzun süreli soğuk hava ve kar yağışlarının en temel nedeni Rusya'nın orta kesimlerine 1050 mb'ı aşan çok kuvvetli yüksek basıncın adeta çakılması. Bu durumla bir türlü gelmeyen kuvvetli soğuk havalar yurdumuza doğru akışa geçerken, Sibirya Termik Yüksek Basıncının ne kadar kuvvetlenebileceğini görüyoruz. Uzun vade olduğu için değişimler olabilir.


UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki soğuk hava, kar yağışları ve kuvvetli Lodos'a karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 


CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R


Harita : https://modeles.meteociel.fr/modeles/gfs/runs/2018011512/gfseu-13-192.png?12EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR 

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam