YOĞUN KAR VE TİPİYE DİKKAT !

YOĞUN KAR VE TİPİYE DİKKAT !

YARIN (SALI) 

Marmara : Bölgenin güney ve doğusunda aralıklı yağış var. Bu yağışların yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor, Doğu Marmara'nın yükseklerinde yoğun kar olabilir. Rüzgarın kuzeyli yönlerden genelde Yıldız ve Karayel olmak üzere sert esmesi bekleniyor, bu rüzgar yer yer 30 km/saat hızı aşabilir. İstanbul 6/8, Bursa 5/7, Bilecik 2/4°C.

Ege : Bölge genelinde beklenen yağışlar, zamanla bölgenin iç ve dağlık kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şekline dönebilir. Kıyı Ege'de Karayel ve Yıldız kuvvetli gözüküyor. İzmir 10/13, Muğla 7/11, Kütahya 2/5°C.

Akdeniz : Aralıklı olmak üzere sağanak geçişleri bekleniyor. Kıyı kesimlerde Günbatısı ve Lodos'tan kuvvetli rüzgar var, bu rüzgar Akdeniz açıklarında 70 km/saat civarı hıza ulaşabilir. Antalya 10/19, Mersin 10/19, Kahramanmaraş 6/13°C.

İç Anadolu : Bölgede beklenen yağışın yer yer karla karışık yağmur ve kara dönme ihtimali var. Öğleden sonra bölge genelinde Karayel kuvvetli esebilir. Ankara 3/6, Konya 3/7, Sivas -1/7°C.

Karadeniz : Bölgede yağış var. Bu yağışlar. Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in batısında kuvvetli olarak gözüküyor. Ayrıca Batı Karadeniz'in iç ve yüksekleri ile Orta Karadeniz'in yükseklerinde yoğun kar bekleniyor. Orta Karadeniz kıyılarında 30 km/saat civarı hızla Karayel esebilir. Bolu 1/4, Samsun 9/12, Rize 8/14°C.

Doğu Anadolu : Bölgenin en batısında yağış ihtimali var. Yağışlar yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir. Malatya -3/7, Erzurum -8/4, Van -2/10°C.

Güneydoğu Anadolu : Batı kesimlerinde yağmur geçişleri olabilir. Gaziantep 4/15, Diyarbakır -1/14, Siirt 3/13°C.

ÇARŞAMBA : Batı Marmara, Ege'nin batısı ve Batı Akdeniz'in güneyi dışında kalan bölgelerde yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Marmara'nın iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz'in iç ve yükseklerinde kar şeklinde gözüküyor. Doğu Karadeniz kıyılarında yoğun sağanak yağmur var iken, Doğu Anadolu'nun orta ve güneydoğusu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar bekleniyor. Ayrıca Doğu Marmara'nın iç kesimleri Batı ve Orta Karadeniz'in iç ve yükseklerinde ise etkili kar yağışı gözüküyor. Salı'ya göre sıcaklıklarda Çarşamba günü yurt genelinde 3-8°C'lik bir azalış daha bekleniyor. Akdeniz ile yurdumuzun iç bölgelerinde ise kuvvetli Yıldız ve Karayel görülebilir.

UZUN VADE : Önümüzdeki hafta batı bölgelerde ılık hava gözüküyor, ancak çok kuvvetli değil. Normal seviyelerde.

UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki yoğun kar ve rüzgarla birlikte tipi şeklindeki kar yağışlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. Ulaşımda aksamalar yaşanabilir. Özellikle sürücülerin araçlarında zincir, takoz ve çekme halatı bulundurması gerekiyor. Kış lastiği olmayan araçlar yola çıkmamalı. Soğuk algınlığı ve grip riski bu kuvvetli soğuklarla artıyor. Kuvvetli rüzgar, soğuk hava, don ve buzlanmaya karşı da dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
                           
Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

KASIM AYINDA -60°C'Yİ GÖRDÜ : http://www.havadurumuweb.com/2017/11/yok-artik-orasi-kasim-ayinda-60cye-indi.html

SON 15 YILIN EN YOĞUN KAR YAĞIŞI YAŞANDI :  http://www.havadurumuweb.com/2017/12/avrupada-kar-hayati-felc-etti.html

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R

Harita : https://expert-images.images-weatheronline.com/daten/proficharts/en/2017/12/04/basis12/trtr/rart/17120606_2_0412.gif

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641


INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam