YILBAŞINDA HAVA NASIL OLACAK ?

YILBAŞINDA HAVA NASIL OLACAK ?

YARIN (CUMARTESİ) 

Marmara : Aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar Batı Marmara'da kuvvetli olarak görülebilir. Bölgenin kuzeybatısında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli rüzgar bekleniyor. İstanbul 8/14, Bursa 7/13, Bilecik 6/12°C.

Ege : Sağanak yağış geçişleri var. Yağışlar Muğla çevrelerinde kuvvetli olarak gözüküyor. İzmir 9/14, Muğla 4/10, Kütahya 2/10°C.

Akdeniz : Aralıklı yağış beklentisi var. Batı Akdeniz'de yağışlar kuvvetli. Antalya 11/16, Mersin 11/16, Kahramanmaraş 7/13°C.

İç Anadolu : Bölgesel yağış geçişleri bekleniyor. Kıble ve Keşişleme bölgenin güney ile doğu kesimlerinde kuvvetli esebilir. Ankara 4/8, Konya 2/10, Sivas 2/10°C.

Karadeniz : Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz'de yağış görülebilir. Bolu 4/10, Samsun 9/18, Rize 9/17°C.

Doğu Anadolu : Yağış beklentisi var. Malatya 1/9, Erzurum -3/5, Van 0/9°C.

Güneydoğu Anadolu : Yerel yağış geçişleri var. Gaziantep 6/13, Diyarbakır 6/13, Siirt 7/15°C.

PAZAR : Trakya'nın kuzeydoğusu, Doğu Marmara, Batı ve Orta Karadeniz, Akdeniz'in ve İç Anadolu'nun geneli, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batı ve orta kesimlerinde yağış ihtimali var. Yağışlar Antalya, Adana, Mersin çevreleriyle İç Anadolu'nun Akdeniz'e yakın kesimlerinde kuvvetli olarak gözüküyor. Ayrıca yağışlar Doğu Marmara'nın yüksek dağları, Batı Karadeniz'in ve Akdeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir. Yurt genelinde önemli bir rüzgar beklenmiyor. Cumartesi'ye göre sıcaklıklarda Pazar günü Doğu Marmara ve Karadeniz'de 2-5, İç Ege, Anadolu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde 2-4°C'lik bir sıcaklık düşüşü bekleniyor.

PAZARTESİ : Yeni yılın ilk gününde Doğu Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu, İç Anadolu'nun doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'de aralıklı yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batı ve orta kesimlerinde yer yer kuvvetli olabilir. Ayrıca yağışlar İç Anadolu'nun doğusu (yer yer), Doğu Anadolu'nun kuzey ile doğusu, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde bekleniyor. İç Anadolu genelinde kuzeyli yönlerden sert rüzgar var bu rüzgar yer yer 30 km/saat hızı geçebilir, Güneydoğu Anadolu'da ise Keşişleme yer yer kuvvetli. Günün en yüksek sıcaklıklarında Marmara 8-13, Batı Ege 11-16, İç Ege 5-9, Akdeniz'in iç kesimleri 8-12 kıyıları 15-18, İç Anadolu 4-8, Karadeniz'in iç kesimleri 3-8 kıyıları 10-13, Doğu Anadolu -1 8, Güneydoğu Anadolu 9-15°C bandında.

UZUN VADE : Bu kışta, geçen kışlara göre değişim çok daha fazla. Gözüken bir durum 2-3 gün bile sabit düzeyde kalarak gözükmüyor. Mevcut durumda 5 Ocak'ta soğuk hava dalgası var, ama çok kuvvetli değil. Ocak ayının ilk yarısında önemli bir soğuk hava dalgası şu anlık yok. Ocak'ta ayın ilk yarısında olmasa bile 2. yarısında en az bir tane kuvvetli kar sistemi gelme ihtimali bulunuyor. Değişimler olabilir. 

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 

ABD'DE KAR FIRTINASI REKORU KAR KALINLIĞI 1.5 METREYİ AŞTI : http://www.havadurumuweb.com/2017/12/abdde-kar-firtinasi-rekor-kirdi.html

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6RHarita : https://expert-images.images-weatheronline.com/daten/proficharts/en/2017/12/29/basis12/trtr/rart/17123018_2_2912.gif

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR 

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam