SON 7 YILIN EN SOĞUK GECESİ YAŞANDI !

SON 7 YILIN EN SOĞUK GECESİ YAŞANDI !

Avrupa'nın büyük kısmında etikili olan soğuk hava ve yoğun kar yağışları Britanya'da da hayatı felç etti.

İngiltere'de Pazar günü kar fırtınaları nedeniyle ülke genelinde 2.000'den fazla okul tatil edildi. Pazartesi günü iptal edilen uçuşlar nedeniyle, yolcuların Heathrow havalimanına gitmemeleri konusunda yetkililer uyardı.


Bu sabaha karşı (Salı) Shropshire'a bağlı Shawbury'da sıcaklık -13°C'ye düştü. Bu değerle -4°C'ye düşen Moskova bile geride kaldı. Ayrıca ölçülen bu sıcaklık İngiltere'de son 7 yıl içinde merkezi kısımlarda ölçülen en düşük sıcaklık oldu.Ülkenin bazı bölgelerinde 30 cm'e ulaşan kar kalınlığı ve kuvvetli buzlanma nedeniyle çok sayıda yol ulaşıma kapatıldı. 


Kar ve buzlanma nedeniyle çok sayıda kaza meydana geldi. Peak bölgesinde bir araç buzlanma nedeniyle takla attı. Kuzey İrlanda'daki Dundonald'ta ise bir panelvan kayarak direğe çarptı. Belfast'ta kar sürücülere geçit vermedi. 10.000'den fazla eve elektrik verilemiyor. 


Birmingham konseyi, Rubery'de Waseley Hill dahil olmak üzere 400'den fazla okulu tatil etti. Doğa yürüyüşçüleri İskoç yaylalarında yürüyüşe çıkarken, Kuzey Galler'de kayakçılar tepelere çıkarak kayak yaptı. Meteoroloji uzmanları soğuk hava ve kar yağışlarının birçok yerde devam edeceğini açıkladı.


Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/5118723/britain-coldest-night-seven-years-snow-weather-latest/


Fotoğraflar :https://www.thesun.co.uk/news/2523714/uk-weather-warnings-met-office-yellow-amber-red/ 


https://www.thesun.co.uk/news/5118723/britain-coldest-night-seven-years-snow-weather-latest/


Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam