SOĞUK HAVA VE KAR GÖZÜKTÜ !

SOĞUK HAVA VE KAR GÖZÜKTÜ !

YARIN (PERŞEMBE) 

Marmara : Trakya ve Çanakkale çevrelerinde artan bulutlanmanın bölgesel yağış oluşturma ihtimali var. Bölgede Lodos yer yer 30 km/saat civarı hıza ulaşabilir. İstanbul 10/16, Bursa 5/19, Bilecik 4/15°C.

Ege : Yağış beklenmiyor. İzmir 9/18, Muğla 5/15, Kütahya 0/12°C.

Akdeniz : Yağış beklenmiyor. Batı Akdeniz açıklarında Günbatısı ve Karayel kuvvetli esebilir. Antalya 10/20, Mersin 9/20, Kahramanmaraş 4/16°C.

İç Anadolu : Yağış beklenmiyor. Ankara 0/11, Konya 0/13, Sivas -4/9°C.

Karadeniz : Yağış beklenmiyor. Bolu -1/14, Samsun 6/17, Rize 7/16°C.

Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Malatya -2/10, Erzurum -9/3, Van -5/7°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 1/16, Diyarbakır -1/14, Siirt -3/13°C.

CUMA : Yurtta yağış beklenmiyor. Ülkemizde önemli bir rüzgar da gözükmüyor. Sıcaklıklarda Doğu Anadolu'da 1-3°C'lik bir düşüş var, ayaz kuvvetleniyor. Diğer kalan bölgelerde ise gündüz sıcaklıklarında 1-2°C'lik artış dışında önemli denecek bir sıcaklık değişimi beklenmiyor.

Perşembe ve Cuma günü özellikle gece ve sabah saatlerinde Marmara, İç ve Doğu bölgelerde yer yer yoğun olmak üzere sisle pus görülebilir. Yurdumuzun İç ve Doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde don ve buzlanma var. Haftanın geri kalanında özellikle Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda don ve buzlanma kuvvetli. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda -20°C'ye yaklaşan yerler olabilir. Hafta sonu batı bölgelerden itibaren yeni bir yağışlı hava dalgası giriyor.

UZUN VADE : 18 Aralık'tan itibaren yurdumuzun soğuk havaların etkisi altına girmesi öngörülüyor. 20 Aralık'ta soğuk hava kuvvetleniyor. Ancak bu sistem geçen haftalarda yaşadığımız sistemlere benziyor. Marmara'nın ve Karadeniz'in iç ve yüksekleri, İç ile Doğu bölgelerde kar görülme ihtimali var. Mevcut durumda 26 Aralık'ta başka bir soğuk hava dalgası gözüküyor. Uzun vade de her gün değişim oluyor. Dün akşam Marmara merkezlere bile bu ay sonunda kar bırakacak sistem gözükmüştü, ama bugün kayboldu. Bu durumların değişime uğrama ihtimali elbette var. Kış tahmininde bu kışın hem ılık hava hem de soğuk hava ve kar dalgalarıyla geçebileceğini belirtmiştim. Nitekim Aralık ayını öyle geçiriyoruz. Ocak ve Şubat'ta ise daha farklı bir tablo olabilir, kuvvetli soğuk hava ve kar dalgalarını görebiliriz. Kış tahminini okumayanlar bu linkten okuyabilirler : http://www.havadurumuweb.com/2017/10/kis-sert-gececek-mi.html

UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki yoğun sis, kuvvetli don ile buzlanmaya karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R


Harita : https://maps.meteogiornale.it/gfs/europa/h500_288.png?197206354

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam