KUVVETLİ YAĞIŞ VE KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT !

KUVVETLİ YAĞIŞ VE KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT !

YARIN (CUMARTESİ) 

Marmara : Bölgede zamanla yağış beklentisi var. Lodos'un bölgede kuvvetli esmesi bekleniyor. İstanbul 11/18, Bursa 6/18, Bilecik 3/15°C.

Ege : Zamanla aralıklı sağanak geçişleri görülebilir. Bölgede özellikle kıyı ve kuzey kesimlerde güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar bekleniyor. İzmir 13/18, Muğla 6/15, Kütahya 3/15°C.

Akdeniz : Batı Akdeniz'de zamanla sağanak yağış beklentisi bulunuyor. Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında da yerel yağış oluşma ihtimali var. Antalya 11/18, Mersin 11/19, Kahramanmaraş 4/16°C.

İç Anadolu : Yağış beklenmiyor. Ankara -1/12, Konya 0/13, Sivas -4/10°C.

Karadeniz : Yağış beklenmiyor. Bolu 1/14, Samsun 10/21, Rize 6/18°C.

Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Malatya -4/4, Erzurum -11/1, Van -6/6°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 3/16, Diyarbakır -3/13, Siirt 3/12°C.

PAZAR : Marmara, Ege, Akdeniz (yağış Orta ve Doğu Akdeniz'de yerel), İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'de yağış bekleniyor. Yağışlar Batı Akdeniz, Batı Ege ile Marmara'nın batı ve orta kesimlerinde kuvvetli olarak gözüküyor. Rüzgarın Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısında güneyli yönlerden genelde Lodos olmak üzere kuvvetli esmesi bekleniyor. Cumartesi'ye göre sıcaklıklarda Pazar günü Marmara'da 1-5°C'lik bir düşüş var. Diğer kalan bölgelerde çok önemli bir sıcaklık değişimi beklenmiyor.

PAZARTESİ : Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun batı ve kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz'in batısında yağış bekleniyor. Yağışlar Batı Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz'in doğusu ve Orta Karadeniz'de çoğu yerde kuvvetli olabilir. İç Anadolu'nun güney ve doğusunda yer yer güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar var iken, Kuzeybatı Marmara'da Poyraz yer yer kuvvetli esebilir. Pazartesi sıcaklıklar daha da düşüyor. Günün en yüksek sıcaklıklarında Marmara 5-12, Ege 8-15, Akdeniz 10-21, İç Anadolu 7-12, Karadeniz 7-18, Doğu Anadolu 7 -5, Güneydoğu Anadolu ise 11-16°C bandında gözüküyor.

UZUN VADE : Yine her zaman olduğu gibi değişim var. Mevcut duruma göre 25 Aralık'ta Balkanlar üzerinden kuvvetli soğuk hava ve kar dalgası gelebilir. Bu sistemde Marmara, Karadeniz geneli, İç ve Doğu bölgelerde kar gözükmekte. Özellikle bu kar yağışları Marmara, Karadeniz'in büyük kısmı ve İç ile Doğu bölgelerin bir bölümünde yoğun şekilde gözüküyor. Değişimlerin olma ihtimali var.

UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki kuvvetli yağış, sıcaklık düşüşleri, kuvvetli rüzgar vb. olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6RHaritalar : http://www1.wetter3.de/Fax/gfs+234-31976.gif

https://modeles.meteociel.fr/modeles/gfs/runs/2017121512/gfseu-0-204.png?12

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam