HAFTA SONUNA AMAN DİKKAT !

HAFTA SONUNA AMAN DİKKAT !

YARIN (PERŞEMBE) 

Marmara : Zamanla bölgenin güney, orta ve doğu kesimlerinde yağış ihtimali var. Bu yağışlar bölgenin yüksek dağlarında kar şeklinde görülebilir. Bölgenin kuzeybatısında Poyraz'ın 25-45 km/saat hızla esmesi bekleniyor. İstanbul 4/9, Bursa 1/10, Bilecik 0/7°C.


Ege : Kuzey Ege'de zamanla yağış ihtimali var. İzmir 4/13, Muğla 0/15, Kütahya -2/9°C.


Akdeniz : Yağış beklenmiyor. Antalya 11/20, Mersin 12/20, Kahramanmaraş 4/15°C.


İç Anadolu : Kuzey kesimlerde yerel yağış ihtimali bulunuyor. Ankara 1/9, Konya 2/14, Sivas 2/10°C.


Karadeniz : Bölgede aralıklı yağış beklentisi var. Yağışlar Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde kar şeklinde görülebilir. Bolu -3/8, Samsun 6/10, Rize 8/13°C.


Doğu Anadolu : Bölgenin kuzey ve güneydoğu kesimlerinde yerel yağış geçişleri bekleniyor. Yağışlar yer yer kar şeklinde. Malatya 2/11, Erzurum -2/3, Van 2/9°C.


Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Bölgenin güneydoğusunda 30-40 km/saat hızla Keşişleme esebilir. Gaziantep 5/16, Diyarbakır 4/16, Siirt 8/15°C.


CUMA : Batı Marmara dışında kalan bölgelerde yağış beklentisi var. Yağışlar Orta ve Doğu Karadeniz'de yer yer olmak üzere kuvvetli. Ayrıca yağışlar Doğu Marmara'nın yüksek dağları, İç bölgelerin kuzeyi (yer yer) ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde bekleniyor. Yer yer ve 20-30 km/saat hızla olmak üzere Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda Lodos, Kuzeybatı Ege ve Marmara'da ise Poyraz esebilir. Perşembe'ye göre sıcaklıklarda Cuma günü, yurt genelinde 1-5°C'lik bir sıcaklık azalışı gözüküyor.


Beklenen kar sistemi biraz daha zayıfladı. Mevcut durumda hafta sonu sıcaklıklar daha da düşüyor. Marmara'nın iç ve yüksekleri, İç bölgeler, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde kar gözüküyor. Bu kar yağışlarının birçok noktada yoğun olmasını bekliyoruz.


UZUN VADE : Her zaman olduğu gibi, yine değişim var. 30 Aralık'ta bir soğuk hava dalgası gözüküyor. Ocak ayının ilk günlerinde ise Batı bölgelerden itibaren biraz sıcaklık artışı olabilir. Bu durumların değişime uğrama ihtimali var.


UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki soğuk hava, kuvvetli yağış, sert rüzgar ve kar yağışlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.


Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir. 


CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R
Harita : https://maps.meteogiornale.it/gfs/europa/snow_78.png?1376085701

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom

FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641

TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali

GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16

E POSTA : bilaladali16@gmail.com

© TÜM HAKLARI SAKLIDIR 

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam