O BÖLGELERDE KAR BEKLENİYOR !

O BÖLGELERDE KAR BEKLENİYOR !

YARIN (SALI) 

Marmara : Bölgenin doğusunda yağış bekleniyor. Yağışlar çoğu yerde kuvvetli iken, yüksek kesimlerde kar yağışı yer yer yoğun olarak görülebilir. Rüzgarın Karayel'den bölge genelinde sert esmesi bekleniyor. İstanbul 5/10, Bursa 3/7, Bilecik 1/5°C.

Ege : İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar beklentisi var. İzmir 5/12, Muğla 1/9, Kütahya 0/3°C.

Akdeniz : Bölge genelinde yağış var. Yağışlar Doğu Akdeniz'de kuvvetli olarak gözüküyor. Bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Antalya 11/17, Mersin 10/18, Kahramanmaraş 7/11°C.

İç Anadolu : Bölge genelinde karla karışık yağmur ve kar beklentisi var. Karayel bölgede kuvvetli esebilir. Ankara 1/5, Konya 1/5, Sivas 3/5°C.

Karadeniz : Bölgede yağış var. Yağışlar bölge genelinde kuvvetli iken, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor. Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar ulaşımı aksatabilir. Karayel bölge genelinde kuvvetli. Bolu -1/3, Samsun 10/12, Rize 13/19°C.

Doğu Anadolu : Bölge genelinde yağış gözüküyor. Yağışların bölgenin batı, orta ve güney kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Ayrıca yağışlar bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde. Güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar beklentisi var. Malatya 6/10, Erzurum 0/7, Van 1/10°C.

Güneydoğu Anadolu : Aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar görülebilir. Gaziantep 7/14, Diyarbakır 7/15, Siirt 7/12°C.

ÇARŞAMBA : Doğu Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Marmara'nın yüksekleri, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir. Yağışların Batı Karadeniz'in kuzeybatısı ve Doğu Karadeniz'in doğusunda kuvvetli olması tahmin ediliyor. Sıcaklıklarda Salı'ya göre Çarşamba günü Marmara Ege ve Batı Akdeniz'de 1-4°C artış var iken, Karadeniz ve Doğu Anadolu'da 2-9, İç ve Güneydoğu Anadolu'da 1-5°C'lik azalış olabilir.

UZUN VADE : Mevcut durumda 29 Kasım'da batı bölgelerden ılık hava dalgası girişi gözüküyor. 5 Aralık'ta ise soğuk hava dalgası gözükmektedir.

UYARILAR : Belirtilen bölgelerdeki kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar, soğuk hava ile kar yağışlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.
                           
Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R

HAVA OLAYLARI VİDEOLARI : https://goo.gl/iDF1zuHarita : http://www2.wetter3.de/Fax/gfs+018-17708.gif

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641


INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam