O BÖLGEDE SEL TEHLİKESİ VAR !

O BÖLGEDE SEL TEHLİKESİ VAR !

YARIN (CUMARTESİ) 

Marmara : Bölgesel sağanak geçişleri bekleniyor. Bölgenin batısında yer yer 30 km/saat civarı hızla Poyraz esebilir. İstanbul 11/15, Bursa 5/14, Bilecik 4/12°C.

Ege : Güney Ege'de yerel sağanak geçişleri var. Yağışlar Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli gözüküyor. İzmir 8/20, Muğla 5/17, Kütahya 2/11°C.

Akdeniz : Bölgesel sağanak geçişleri ihtimali bulunuyor. Antalya 13/20, Mersin 13/22, Kahramanmaraş 8/19°C.

İç Anadolu : Bölgenin güney kesimlerinde yerel yağış ihtimali var. Ankara 0/14, Konya 3/14, Sivas -3/13°C.

Karadeniz : Batı Karadeniz'de bölgesel yağışlar görülebilir. Bolu 0/12, Samsun 8/18, Rize 6/17°C.

Doğu Anadolu : Bölgenin güneydoğusunda yerel yağışlar beklenmektedir. Malatya 2/16, Erzurum -5/11, Van 1/12°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 5/19, Diyarbakır 4/21, Siirt 7/19°C.

PAZAR : Batı Marmara, Kuzey ve Batı Ege, Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğu kesimleri dışında kalan bölgelerde yağış var. Akdeniz'de kuvvetli yağış gözüküyor, yer yer 100 mm'ye yaklaşan miktarlarda yağış bekleniyor. Akdeniz'de deniz suyu sıcaklıklarının yüksek olması yağışları beklenilen miktarın üzerine bile çıkarabilir. İç Anadolu'nun güney ve doğusunda ise yerel kuvvetli yağış gözükmektedir. Sıcaklıklarda Cumartesi'ye göre İç Anadolu ve Akdeniz'de 1-4, Güneydoğu Anadolu'da 1-3°C'lik bir azalış var. Marmara ve Batı Ege'de ise 1-2°C'lik artışlar olabilir. Poyraz'ın Marmara'da yer yer 30 km/saat civarı hızla esmesi beklenirken, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile İç Anadolu'nun doğusunda Keşişleme kuvvetli esebilir.

PAZARTESİ : Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz'de yağış bekleniyor. Yağışlar Doğu Anadolu'nun batı ve kuzey kesimleri ile, Batı Karadeniz'in kuzeyinde yer yer kuvvetli olabilir. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde Kıble ve keşişlemeden kuvvetli rüzgar görülme ihtimali var. Pazartesi günün en yüksek sıcaklıklarında İç kesimler ve Doğu Anadolu 15, Kıyı Akdeniz ise 25°C'nin altında kalıyor. Batı Ege ve Güneydoğu Anadolu yer yer 20°C'yi bulabilir. Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Marmara'da sıcaklıkların 15°C'yi aşması bekleniyor.

UZUN VADE : Ay ortasına kadar Pastırma yazı gözüküyor. 15 Kasım'da ise İskandinav kökenli kuvvetli soğuk hava yurdumuza inebilir. Yağışlar uygun olursa bu gözüken sistem Marmara'nın yüksekleri, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu'da kar bırakacak düzeyde. Değişimler olsa da bu ay içinde bu tip en az 1-2 sistemin gelme ihtimali var. 

UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. Geceleri ayaza karşı da dikkat edilmeli.
                            
Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R

HAVA OLAYLARI VİDEOLARI : https://goo.gl/iDF1zu


Harita : https://expert-images.images-weatheronline.com/daten/proficharts/en/2017/11/03/basis12/trtr/tmax/17111612_2_0312.gif

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641


INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam