HAVA KİRLİLİĞİ OKULLARI TATİL ETTİRDİ !

HAVA KİRLİLİĞİ OKULLARI TATİL ETTİRDİ !

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de hava kirliliği nedeniyle tüm okullar tatil edildi. Yoğun duman tabakasının her yeri kapladığı kentteki hava kirliliği oranı Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) 'güvenli' olarak ilan ettiği seviyenin yaklaşık 30 katı düzeyinde.

20 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık başkenti Yeni Delhi'de yoğun duman tabakasının her tarafı kaplamasının ardından insanlar ağızlarını mendil ya da kıyafetleriyle kapatarak günlük yaşamlarına devam etmeye çalıştı.


ABD Büyükelçiliği'nin rakamlarına göre bugün itibariyle kentte havadaki sağlığa zararlı parçacık miktarını ölçen PM 2.5 oranı metreküp başına 700 mikrograma ulaştı. Bu rakam DSÖ'nün güvenli ilan ettiği seviyenin tam 28 katı.


VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ : https://www.youtube.com/watch?v=rU5Ny6kDgD0

Delhi'deki tüm okulların da hava kirliliği nedeniyle pazar gününe kadar tatil edildiği açıklandı. Resmi rakamlara göre 5 milyon öğrencinin yaşadığı Delhi'de 6.000 resmi ve özel okul bulunuyor.


Hindistan Sağlık Birliği de 'zehirli duman' nedeniyle 'kamu sağlığı için acil durum' ilan etmişti. Yetkililer ilerleyen günlerde kirliliğin daha da kötüleşebileceğini belirtti.


Kaynak ve Fotoğraflar : https://tr.sputniknews.com/foto/201711081030923655-yeni-delhi-zehirli-duman-okul-tatil/
Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam