KIŞ GELİYOR !

KIŞ GELİYOR !

YARIN (CUMARTESİ) 

Marmara : Sağanak geçişleri bekleniyor. Yağışların Trakya ve Güney Marmara'da yer yer olmak üzere kuvvetli olması beklenmektedir. İstanbul 11/19, Bursa 9/19, Bilecik 7/18°C.


Ege : Bölgenin kuzey ve batısında sağanak geçişleri olabilir. Yağışlar Kıyı Ege'de yerel olarak kuvvetli. İzmir 12/20, Muğla 9/20, Kütahya 4/18°C.


Akdeniz : Batı ve Doğu Akdeniz'de yerel sağanak geçişleri gözüküyor. Antalya 17/23, Mersin 17/27, Kahramanmaraş 12/28°C.


İç Anadolu : Yağış beklenmiyor. Bölgenin güney ve doğusunda Lodos kuvvetli esebilir. Ankara 6/20, Konya 8/20, Sivas 3/20°C.


Karadeniz : Batı Karadeniz'de sağanak geçişleri gözüküyor. Doğu Karadeniz'de ise bölgesel yağmur geçişleri olabilir. Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli Lodos gözüküyor. Bolu 4/19, Samsun 13/25, Rize 10/22°C.


Doğu Anadolu : Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde sağanak geçişleri olabilir. Yağışlar bölgenin doğusunda yerel olarak kuvvetli. Ayrıca bölgenin kuzeydoğu ve güneydoğu kesimlerinde kuvvetli Lodos gözüküyor. Malatya 9/21, Erzurum 1/15, Van 4/15°C.


Güneydoğu Anadolu : Bölgenin doğusunda sağanak geçişleri bekleniyor. Gaziantep 9/23, Diyarbakır 9/20, Siirt 10/20°C.


PAZAR : Marmara'nın batısı, Ege'nin kuzeybatısı, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun en güney kesimi dışında kalan bölgelerde yağış ihtimali var. Yağışlar Akdeniz'de kuvvetli olarak gözüküyor. Ayrıca Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de de yer yer olmak üzere kuvvetli yağış olabilir. Rüzgarın Kuzeybatı Marmara, İç ve Doğu Anadolu ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde Lodos'tan kuvvetli esmesi bekleniyor. Sıcaklıklarda Cumartesi'ye göre Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de 4-9, Ege'de 3-6, İç Anadolu'da 3-7, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde 3-5, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da 2-5°C'lik bir azalış var.


PAZARTESİ : Doğu Marmara, Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Karadeniz'de yağış gözüküyor. Yağışlar Doğu Anadolu'nun orta ve kuzey kesimleriyle, Doğu Karadeniz'de kuvvetli olarak görülebilir. Doğu Anadolu'da kuvvetli Lodos beklenirken, İç Anadolu'da öğleden önce kuvvetli olan Lodos'un öğleden sonra Günbatısı ve Karayel'e dönmesi bekleniyor. Ayrıca Batı ve Orta Karadeniz açıklarında Karayel fırtınası var. Günün en yüksek sıcaklıklarına baktığımızda Marmara 15, Batı Ege ve Güneydoğu Anadolu 20°C civarında. Batı Karadeniz'in iç kesimleriyle Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu 10°C civarındayken, Kıyı Akdeniz 25
°C'nin altında kalabilir. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarıyla İç Anadolu'nun güneyi ise 20°C'nin altına iniyor.


Önümüzdeki hafta içi İskandinavya ve Rusya'dan sarkan soğuk havalar yurdumuzun kuzey iç ve doğu bölgelerinde kışa başlangıç yaptırabilir. İç ve Doğu bölgelerde geceleri havanın açmasıyla don ve buzlanma gözüküyor. Marmara'nın iç kesimleri bile açık gecelerde 0°C civarına inebilir. Önümüzdeki hafta Çarşamba-Cumartesi arasında ise şu anlık gözüken duruma göre Karadeniz'in iç ve yüksekleri, İç bölgeler ve Doğu Anadolu'da kar yağışları gözükmektedir.


UZUN VADE : 4 Kasım'da batı bölgelerden ılık hava dalgası girişi gözükmektedir.


UYARILAR : Kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve sıcaklık düşüşlerine dikkat edilmeli.

                            
Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

KAR FIRTINASINDA ARAÇLAR KAR ALTINDA KAYBOLDU İŞTE DETAYLAR : http://www.havadurumuweb.com/2017/10/kar-firtinasi-hayati-felc-etti.html


CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R


HAVA OLAYLARI VİDEOLARI : https://goo.gl/iDF1zu

Haritalar : http://wxcharts.eu/charts/gfs/turkey/12/tmax_144.jpg?2017102712


http://www2.wetter3.de/Fax/gfs+132-29913.gif

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641


INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam