İNGİLTERE'DE KASIRGA ALARMI !

İNGİLTERE'DE KASIRGA ALARMI !

Birleşik Krallık Atlantik üzerinden yaklaşmakta olan Ophelia kasırgası ile karşılaşmaya hazırlanıyor. Şu anda Atlantik Okyanusu’ndan geçmekte olan Ophelia'nın, önce kuzeydoğuya ilerlemesi, Kanarya ve Maderia adalarını geçtikten sonra cumartesi gecesi Birleşik Krallık kıyılarını vurması bekleniyor.

Cumartesi gecesi Birleşik Krallık kıyılarına ulaşması beklenen Ophelia kasırgasının, nemli ve tropik bölgelerden geldiği için peşinden yağmur ve sıcak da getireceği tahmin ediliyor. Pazar günü sıcaklığın 23 dereceye çıkması, pazartesi ise 24-25 dereceye yükselmesi öngörülüyor. Yine aynı gün İrlanda kıyılarında güçlü fırtınalar ve dev dalgalar oluşması bekleniyor.

Belirsizliğini Koruyor

Meteoroloji Ofisi'nden yapılan açıklamada, "Önümüzdeki dört gün boyunca hava hareketleri konusunda bir belirsizlik söz konusu, ancak kuvvetli fırtına ve şiddetli yağış bekliyoruz." ifadesine yer verildi. Açıklamada ayrıca riskli bölgelerin Highlands, Kuzeybatı İngiltere, Kuzey İrlanda, Güneybatı İskoçya, Lothian Borders, Güneybatı İngiltere, Strathclyde ve Galler olduğunu da eklendi.

Kaynak : http://www.airturkhaber.com/haber.asp?id=5002

Haritalar : https://twitter.com/CraigSetzer/status/919038179038044160
https://twitter.com/ChadWeather/status/919120513347223552Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam