FIRTINA FENA VURDU !

FIRTINA FENA VURDU !

Fırtına Brian İrlanda'nın ardından İngiltere ve Galler'e ulaştı. İngiltere'nin güneyinde ve güneybatısındaki kıyı alanları ile Galler'in güneybatısı şiddetli sağanaklarla birlikte kuvvetli fırtınanın etkisi altına girdi. Kıyıları dev dalgalar dövmeye devam ediyor. Galler'in kuzeybatı kıyısındaki Llŷn Yarımadası'nda rüzgar 125 km/saat hıza ulaştı. Devrilen ağaçlar araçlara hasar verdi, yolları kapattı. İrlanda'da sel ve su baskınları meydana geldi.

Meteoroloji Uzmanları Pazar günü fırtınanın etkisini azaltacağını kıyılarda 80-90 km/saat hıza ulaşan rüzgarlar beklendiğini açıkladı. İngiliz yetkililer 1200 personelin fırtınadan etkilenecek yerlerde göreve hazır olduklarını belirtti. İngiltere Çevre Ajansı 44 sel uyarısı yayınladı. Bazı uçak, tren ve feribot seferleri iptal edildi. Uzmanlar vatandaşları sel tehlikesi ve kuvvetli rüzgara karşı uyarıyor.

Kaynak : http://www.express.co.uk/news/weather/869381/Storm-Brian-weather-BBC-forecast-Met-Office-damage-video-latest-storm-live-Wales-Ireland

Fotoğraflar : http://www.devonlive.com/news/gallery/best-pictures-storm-brian-brings-662319


Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam