DON VE BUZLANMAYA DİKKAT !

DON VE BUZLANMAYA DİKKAT !

YARIN (SALI) 

Marmara : Yağış beklenmiyor. İstanbul 6/13, Bursa 2/11, Bilecik 0/10°C.

Ege : Yağış beklenmiyor. İzmir 10/17, Muğla 4/18, Kütahya -1/9°C.

Akdeniz : Doğu Akdeniz'in doğusunda yağış ihtimali var. Antalya 13/25, Mersin 14/25, Kahramanmaraş 9/19°C.

İç Anadolu : Yağış beklenmiyor. Ankara -1/10, Konya 2/12, Sivas 0/10°C.

Karadeniz : Batı Karadeniz'in kuzeyi ve Doğu Karadeniz'de yağış bekleniyor. Yağışlar yüksek ve dağlık kesimlerde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir. Ayrıca Doğu Karadeniz'in doğusundaki yağışlar kuvvetli gözüküyor. Batı ve Orta Karadeniz'de Karayel'in hızı yer yer 30 km/saat civarına çıkabilir. Bolu -3/8, Samsun 9/17, Rize 11/14°C.

Doğu Anadolu : Bölgenin doğusunda yağış beklenmektedir. Yağışlar yüksek ve dağlık kesimlerde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülebilir. Van gölünün batı ve kuzey kesimlerinde yağış kuvvetli olarak gözüküyor. Bölgenin doğusunda Lodos kuvvetli, hızı yer yer 60 km/saate yaklaşabilir. Malatya 8/17, Erzurum 0/9, Van 5/14°C.

Güneydoğu Anadolu : Sağanak geçişleri bekleniyor. Yağışlar bölgenin doğusunda kuvvetli. Bölgenin güneyinde yer yer kuvvetli Lodos var. Gaziantep 10/19, Diyarbakır 10/17, Siirt 10/18°C.

ÇARŞAMBA : Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kuzeyi, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yağış bekleniyor. Yağışların Karadeniz'in yağış beklenen yüksek ve dağlık alanlarında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Doğu Karadeniz'in doğusunda yağışlar kuvvetli. Salı'ya göre sıcaklıklarda yurt genelinde 1-3°C'lik bir azalış daha var. Çarşamba yurtta önemli bir rüzgar beklentisi yok.

UYARI : Bu hafta içinde Marmara'nın iç kesimleri, İç Ege, İç ve Doğu Anadolu, Akdeniz ile Karadeniz'in iç kesimlerinde geceleri don ve buzlanma bekleniyor. Bazı geceler İç bölgelerde sıcaklıklar yer yer -5°C'ye yaklaşabilir. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda -5°C'nin altına inen yerler gözükürken, Marmara'nın iç kesimlerinin 0°C civarına düşmesi tahmin ediliyor. Bu kesimlerde gece ve sabahları yer yer pus ve sis oluşma ihtimali de bulunurken, soğuk havanın hafta boyu yurt genelinde devam etmesi bekleniyor.

BİLGİ : Daha önceki tahminlerde de belirttiğimiz bu soğuk hava dalgası daha güçlü gözüküyordu. Kuzey bölgelerin yüksekleri, İç ve Doğu kesimlere kar yapabilecek düzeyde gözükmeye uzun süre devam etti. Ancak Avrupa'da bulunan yüksek basınç bu sistemin yurdumuzu tam olarak güçlü şekilde etkilemesini engelliyor. Kar yağışları Ukrayna ve Romanya'ya kadar indi. Bu yüksek basınç, sistemin kuzeydoğuya doğru hareket etmesini sağlayarak yurdumuzdan uzaklaştırıyor. Rusya'dan inen soğuk havalarla bu hafta yurt genelinde kışa başlangıç yapıyoruz diyebiliriz. 

UZUN VADE : 7 Kasım'dan itibaren batı bölgelerden giren ılık havayla birlikte Pastırma yazı gelebilir.

UYARILAR : Soğuk hava, ayaz, don ve buzlanmaya karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.
                            
Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

AVRUPAYI FIRTINA VURDU : http://www.havadurumuweb.com/2017/10/avrupayi-firtina-vuruyor.html

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R

HAVA OLAYLARI VİDEOLARI : https://goo.gl/iDF1zuHaritalar : http://modeles.meteociel.fr/modeles/gfs/runs/2017103012/gfseu-0-24.png?12

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641


INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam