AMAN DİKKAT SEL VE HEYELAN TEHLİKESİ VAR !

AMAN DİKKAT SEL VE HEYELAN TEHLİKESİ VAR !

YARIN (CUMARTESİ) 

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giriyoruz.


Marmara : Bölgesel sağanak geçişleri bekleniyor. Yağışlar Çanakkale çevreleri ve Trakya'da kuvvetli olabilir. Ayrıca Trakya'da yerel çok kuvvetli yağış beklentisi var. Bazı noktalara 60-70 mm'yi aşan miktarlarda yağış düşebilir. Rüzgarın bölge genelinde Kıble ve Lodos'tan kuvvetli esmesi tahmin ediliyor. İstanbul 16/26, Bursa 12/27, Bilecik 11/24°C.


Ege : Yerel sağanak geçişleri gözüküyor. Yağışların Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Güneybatı Ege'de Keşişleme, Kuzeybatı Ege'de ise Kıble ve Lodos kuvvetli esebilir. İç Ege'de de güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar beklentisi var. İzmir 19/27, Muğla 11/24, Kütahya 7/21°C.


Akdeniz : Batı Akdeniz'de yerel sağanakların oluşması tahmin ediliyor. Yağışlar Antalya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olabilir. Ayrıca Antalya'nın bazı noktalarına çok kuvvetli 50 mm'nin üzerinde yağış düşme ihtimali var. Antalya 19/25, Mersin 18/28, Kahramanmaraş 12/29°C.


İç Anadolu : Sadece Eskişehir çevrelerinde yerel yağış beklentisi var. Ankara 7/24, Konya 9/24, Sivas 3/23°C.


Karadeniz : Batı Karadeniz'in batısında akşam saatlerinden itibaren bölgesel yağış ihtimali var. Bolu 5/22, Samsun 14/29, Rize 11/26°C.


Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Malatya 9/24, Erzurum -2/18, Van 2/18°C.


Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 10/28, Diyarbakır 8/29, Siirt 12/25°C.


PAZAR : Marmara, Ege, Akdeniz geneli, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz'de aralıklı sağanak geçişleri bekleniyor. Yağışlar Antalya çevrelerinde kuvvetli olabilir. Ayrıca Batı Karadeniz'de de yerel kuvvetli yağış olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın Kıble ve Lodos'tan olmak üzere Akdeniz'in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde genel olarak kuvvetli esmesi beklenmektedir, bazı noktalarda rüzgar 50 km/saat hızı aşabilir. Sıcaklıklarda özellikle Marmara'da çok sert düşüş bekleniyor, bölgede sıcaklıklar Cumartesi'ye göre 5-12°C kadar düşebilir. Yine Cumartesi'ye göre sıcaklarda Pazar günü Ege'de 3-6, Batı Karadeniz'de ise 2-5°C'lik bir düşüş var. Samsun-Artvin hattı ile İç Anadolu'nun doğusunda sıcaklıklar 1-3°C artabilir. Diğer kalan bölgelerde önemli bir sıcaklık değişimi yok.


PAZARTESİ : Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun ve Batı Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyle güneybatı kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'de aralıklı yerel sağanak geçişleri ihtimali var. Yağışlar Orta ve Doğu Karadeniz'de bölgesel olarak kuvvetli olabilir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer 30 km/saat civarı hızla güneyli yönlerden rüzgar bekleniyor. Pazartesi günün en yüksek sıcaklıklarında Marmara, Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu genel olarak 20°C'nin altında kalıyor. Batı Ege ve Doğu Anadolu'nun batısı 25°C'nin altında, Kıyı ve Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu ise 25°C'yi aşabilir.


Pazartesi batıdan başlayarak havanın açmasıyla gece ayazının yurt genelinde kuvvetlenmesini bekliyoruz.


UZUN VADE : Ekim ortasında yurdumuzun kuzeydoğu kesimlerine Rusya'dan soğuk hava dalgası inebilir.


UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve sıcaklık düşüşlerine dikkat edilmeli. Kuvvetli yağış alanlarında sel, su baskını, heyelan ve dere yataklarında taşkın riski var. 


Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.


ALMANYA'YI FIRTINA FELÇ ETTİ : http://www.havadurumuweb.com/2017/10/almanyada-firtina-felaketi.html


CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R


HAVA OLAYLARI VİDEOLARI : https://goo.gl/iDF1zuHarita : http://wxcharts.eu/charts/gfs/turkey/12/accprecip24_042.jpg?2017100612

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641


INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam