AMAN DİKKAT, SEL TEHLİKESİ VAR !

AMAN DİKKAT, SEL TEHLİKESİ VAR !

YARIN (SALI) 

Marmara : Sağanak geçişleri gözüküyor. Yağışlar Çanakkale ve Trakya çevrelerinde kuvvetli olabilir. Bölge genelinde Kıble ve Keşişleme kuvvetli. İstanbul 15/21, Bursa 13/22, Bilecik 12/19°C.

Ege : Aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışlar Batı Ege'de kuvvetli. Ayrıca Muğla çevrelerinde yer yer 100 mm civarında yağış bekleniyor. Güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar görülebilir. İzmir 17/21, Muğla 10/16, Kütahya 7/18°C.

Akdeniz : Batı Akdeniz'de yağış var. Yağışlar kuvvetli olarak gözüküyor. Antalya çevrelerinde 100 mm'ye yaklaşan miktarlarda yağış düşebilir. Batı ve Orta Akdeniz'de güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar gözükmektedir. Antalya 16/23, Mersin 16/27, Kahramanmaraş 12/28°C.

İç Anadolu : Bölgenin batısında yağış ihtimali var. Bölge genelinde Kıble ve Keşişleme'den kuvvetli rüzgar gözüküyor. Ankara 8/21, Konya 7/21, Sivas 3/20°C.

Karadeniz : Batı Karadeniz'in batısında yağış ihtimali bulunuyor. Bölgenin iç kesimlerinde genelde Kıble'den olmak üzere güneyli yönlerden kuvvetli rüzgar ihtimali var. Bolu 4/20, Samsun 12/28, Rize 12/27°C.

Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde Lodos 30 km/saat hızı geçebilir. Malatya 9/24, Erzurum -1/18, Van 2/19°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Keşişleme'nin yer yer 30 km/saat civarı hızla esmesi bekleniyor. Gaziantep 8/27, Diyarbakır 9/28, Siirt 10/25°C.

ÇARŞAMBA : Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu dışında kalan bölgelerde yağış bekleniyor. Yağışlar Güneybatı Ege ve Batı Akdeniz'de kuvvetli olarak gözüküyor. Ayrıca İç Ege, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de bazı kesimlerde etkili (20 mm'ye yakın miktarda) yağış görülebilir. Kuzey Marmara'da da kuvvetli yağış beklentisi var. Yarına göre sıcaklarda Çarşamba günü Marmara, Batı Karadeniz, İç Anadolu'da 2-6°C'lik  bir düşüş beklenmektedir. Diğer kalan bölgelerde önemli bir sıcaklık değişimi yok. Güneyli yönlerden olmak üzere İç Anadolu'nun güneyle doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da kuvvetli rüzgar görülebilir. Poyraz'la Yıldız'ın ise Marmara'nın batısında kuvvetli esmesi bekleniyor.

UZUN VADE : Gözüken sistemler sürekli değişim içinde. Şu anki duruma göre 30 Ekim, 5 ve 8 Kasım'da soğuk hava dalgaları gözüküyor. 5 ve 8 Kasım'da gözüken sistemler Marmara'nın dağları, İç ve Doğu bölgelerde yer yer kar yapabilecek düzeyde. Ayrıca 30 Ekim dışında şu anlık gözüken soğuk hava dalgalarının değişime uğrama ihtimali fazla. Kararsızlık çok yüksek. Gözüken durumlar ortadan kaybolabiliyor. 

UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki kuvvetli rüzgar, kuvvetli yağış, su baskını, heyelan, dere yataklarında taşkın riskine karşı mutlaka dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Hava hareketlerinden dolayı bazı değişimler meydana gelebilir.

FIRTINA FENA VURDU : http://www.havadurumuweb.com/2017/10/firtina-fena-vurdu.html

CANLI HAVA DURUMU TV İZLE : https://goo.gl/dsUT6R

HAVA OLAYLARI VİDEOLARI : https://goo.gl/iDF1zu


Harita : https://maps.meteogiornale.it/gfs/europa/pcp24h_36.png?443879152

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641


INSTAGRAM : https://www.instagram.com/bilal.adali


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam