ALMANYA'DA FIRTINA FELAKETİ !

ALMANYA'DA FIRTINA FELAKETİ !

Almanya'da etkili olan Xavier fırtınası Berlin, Hamburg, Brandenburg, Saksonya, Schleswig-Holstein ve Mecklenburg-Vorpommern'de hayatı olumsuz etkiliyor. Fırtınadan dolayı 4 kişi yaşamını yitirdi. Uzmanlar vatandaşları evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıyor.

Kuvvetli fırtına 110 km/saat hıza kadar ulaşırken, çok sayıda ağaç devrildi. Çatılardaki kiremitler havada uçuştu. Yüksek gerilim ve elektrik hatları çok büyük zarar aldı. Deutsche Bahn, Schleswig-Holstein, Aşağı Saksonya ve Bremen'deki tren seferleri raylara devrilen ağaçlardan dolayı iptal edildi. Uçak seferleri de fırtınadan dolayı aksadı ya da iptal edildi. Berlin itfaiyesi 50 acil durum çağrısı aldıklarını, yaklaşık 400 kişilik bir ekibin bu olaylara müdahale edeceklerini açıkladı.


FIRTINANIN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ : https://www.youtube.com/watch?v=VYZNU7aNJZ8

Ülkenin kuzey kesimlerinde etkili olan çok kuvvetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Feribot seferleri iptal edilirken, Leipzig'deki bir meteorologa göre, saatte neredeyse180 kilometreye ulaşan rüzgar hızı ölçüldü. Xavier fırtınası ile birlikte ülkede kar yağışı sınırının 1500 m'ye inmesi bekleniyor. Meteorologlar Almanya'nın en yüksek dağı Zugspitze'de (2962 m) sıcaklıkların gece -12°C civarına inmesini ve yoğun kar yağışının beklendiği açıklandı. Zugspitze'ye hafta sonuna kadar 50 cm'nin üzerinde kar yağması tahmin ediliyor.


Kaynak ve Fotoğraflar : http://www.bild.de/news/inland/sturm/orkan-warnung-53429908.bild.html


Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam